Hakkımızda

TÜGVA

TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı, dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve
adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfıdır.

BAŞKANIMIZDAN

Biz TÜGVA olarak; daima gençlerin faydasını gözetecek, güçlü projeler üreterek; zamanın ruhuna uygun ilim, fen ve teknolojide en üst düzeyi hedefleyeceğiz.

Genç kardeşlerimizin; kışına yorgan, çölüne yağmur, derdine derman olmak için tüm gücümüzle çalışacağız.

İbrahim BEŞİNCİ

TÜGVA BAŞKANI

page-1

MİSYONUMUZ

Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, kültürel birikime önem veren, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlamak.

VİZYONUMUZ

Medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesilleri yetiştiren bir vakıf olmak.

YENİ NESİL VAKIFÇILIK

Yeni nesil gencin enerjisi, hızı ve dinamizmi ile iyilik odaklı işler yapan, deneyimini paylaşan ve yaşatan anlayışa sahip vakıfçılık modelidir.

DEĞERLERİMİZ

ADALET

Toplumsal huzuru alt üst eden problemleri çözmek adına, her şeyi ait olduğu doğru konuma eriştirmeyi ve sosyal uyumla dengeyi sağlamayı hedefleyen bir adalet anlayışına sahip olmak.

BİRLİK

Sevgi ve saygı anlayışına bağlı kalarak, gönüllülük ve sorumluluk duygusu içinde bir arada bulunmanın değerini ortaya çıkaran bir birliktelik bilincine sahip olmak.

İYİLİK

Zorbalaşan sistemlere ve kötülüklere karşı durarak, erdemli bir toplumun oluşumu için sosyal dayanışmaya katkı sunan iyiliklerin peşinde olmak.

AHLAK

İnsanın varlık düzeniyle ahenk içinde olarak, vicdanının sesiyle yaşayan ve dünyayı erdemli bir yaklaşımla okuyan bir ahlak sahibi olmak.

Bizi az çok tanıdığını düşünüyoruz ve seni de aramızda görmek isteriz. Gönüllümüz olup, bizim seni tanımamızı ister misin?”

Just as SpinAUD gives everyone a chance to win, we at TÜGVA are committed to providing educational and personal growth opportunities for young people. We believe that learning and skill development is the real-life spinning of the wheel of fortune that leads to great achievements.