Ekibimiz


BAŞKANIMIZ

 • Enes Eminoğlu

  İstanbul Fatih’te doğdu. 2003 yılında Eyüp Süper Lisesini, 2008 yılında İngiltere’deki University of Wales’ta İşletme bölümünde lisans öğrenimini, 2010 yılında ise İngiltere’deki University of East London’da Uluslararası İşletme bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 2014 yılında da Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümünü tamamladı. Eğitimine İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşletme doktora programında devam etmektedir.

  Uzun yıllar özel sektörde strateji danışmanlığı ve yöneticilik görevleri yapan Eminoğlu, aynı zamanda başta ESKAD (Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği) ve İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Gençlik Kurulu (Genç İDSB) olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Vakfımızın kuruluşundan itibaren çeşitli çalışmalarda bulunan Eminoğlu, 2 yıla yakın Strateji Geliştirme Koordinatörü, akabinde Teşkilat Koordinatörü olarak görev aldı. 2018’de yapılan Genel Kurul sonucunda Genel Başkan olarak seçildi.

  İyi seviyede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Arapça bilen Eminoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

  E-Mail: eneseminoglu@tugva.org

  Twitter: https://twitter.com/eminogluenes

YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ

 • İbrahim Beşinci Teşkilat Koordinatörü

  1987 yılında İstanbul Bahçelievler’de doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan İbrahim Beşinci; İstanbul Teknik Üniversitesinde İşletme Yönetimi (MBA) dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

  Kamu ve özel sektöre proje danışmanlığı yaptı. Proje yöneticisi olarak sosyal ve teknik alanda birçok projede yer aldı ve uyguladı. Siyasi, sosyal ve iktisadi alanlarda faaliyet gösteren çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında hizmetlerde bulundu.

  Vakfımızın kuruluşundan itibaren çeşitli çalışmalarda bulunan İbrahim Beşinci, 2 yıla yakın Üniversite teşkilatlanma sorumlusu ardından Yurt Koordinatörü olarak görev aldı. 2018 Genel Kurul itibariyle Teşkilat Koordinatörlüğü görevini icra etmektedir.

  Evlidir, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

  E-Mail: ibrahimbesinci@tugva.org

  Twitter: https://twitter.com/ibrahim_besinci?s=21

 • Fatih Yüksel Ortaokul Koordinatörü

  1987 yılında Sivas’ın Suşehri İlçesinde dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini yine aynı ilçede okuyan Yüksel; Lise öğrenimine, 2001 yılında Suşehri Kazım Ayan Anadolu Lisesinde başladı ve Erzincan M.P. Anadolu Lisesinde tamamladı. Ardından 2010 yılında Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünü bitirdi. Bir süre özel sektörde, Proje Yöneticisi olarak çalıştı. 2012 yılından itibaren çalışmaya başladığı İSTAÇ A.Ş.’de sırasıyla; Endüstriyel Atık Yönetimi ve Planlama Mühendisi, Endüstriyel Atık İşletme Mühendisi, Asya Yakası Atık Aktarma Şefi, Avrupa Yakası Atık Aktarma Şefi ve Genel Müdür Danışmanı olarak görev aldı. Şu anda ise Sancaktepe Belediyesinde, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü olarak görev yapmaktadır.

  Çalışma hayatı boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak görev alan Yüksel, TÜGVA Ortaokul Koordinatörlüğü bünyesinde sırasıyla; Üye İlişkileri Sorumlusu, 6. Bölge sorumlusu ve 7. Bölge sorumlusu olarak görev almıştır. Mevcutta ise Ortaokul Koordinatörü olarak görevini yürütmektedir.

  Orta seviyede İngilizce bilen Yüksel, evli ve 3 çocuk babasıdır.

  E-Mail:fatihyuksel@tugva.org

  Twitter: @fatihyuksel58

 • Okan Özer Lise Koordinatörü

  Mersin Tarsus doğumlu olan Okan Özer orta okul ve lise öğrenimini Tarsus İmam Hatip Lisesinde, lisans eğitimini ise Yakın Doğu Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamıştır. Kuveyt Türk Katılım Bankasında iş hayatına başlayan Özer ardından Türksat Uydu ve Haberleşme Aş Mersin İl Müdürlüğünde idari uzman olarak çalışmıştır. Ortaöğretim yıllarından bu yana Milli Gençlik Vakfı, Genç Müsiad, Genç Önder ve ESKAD (Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği) gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmıştır. 3,5 yıl Mersin Tügva İl Temsilciliği görevini yürüten Özer İmam Hatip Platformuna (Tügva,Ensar,Önder,İmh,İlim Yayma ve Diyanet Vakfı) başkanlık yapmıştır.

  İyi seviyede ingilizce bilen Özer evli ve 2 çocuk babasıdır.

  E-mail: okanozer@tugva.org

  Twitter:https://twitter.com/okanozeerr

 • Beytullah Çiçen Üniversite Koordinatörü

  1991 yılında İstanbul Bağcılar’da dünyaya gelmiştir. Aslen Sivas’lıdır. İlk ve Orta öğrenimini yine aynı ilçede okuyan Çiçen, Lise öğrenimine 2009 yılında Bağcılar Anadolu Lisesinde tamamladı. 2013 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünü bitirdi. GİMDES Helal Sertifikalama Kurumunda Denetçi olarak çalıştı. İş Güvenliği Uzmanı ve Helal Gıda Eğitimcisi olarak bir süre görev almıştır.

  Çalışma hayatı boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak görev alan ÇİÇEN, MTTB, Genç Birlik ve Gıda Mühendisleri Derneğinde aktif görev aldı. TÜGVA’da ise sırasıyla Üniversite Koordinatörlüğü bölge sorumlusu, İstanbul Lise Koordinatörü olarak görev almıştır.
  Orta seviyede İngilizce bilen Çiçen evli ve iki çocuk babasıdır.

ismail-evlek
 • İsmail Evlek Girişimcilik Koordinatörü

  Aslen Malatyalı olup İzmir Karşıyaka’ da doğmuş ve ilköğretim ile lise yıllarını burada tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)’ nde mühendislik eğitimini tamamlayan Evlek, İstanbul Zaim Üniversitesi’ de yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.
  Lise yıllarından itibaren ülke sathında teşkilatlı sivil toplum kuruluşlarında aktif rol almış ve bir dönem siyasi çalışmalar içinde bulunmuş olup siyasi parti il yöneticiliği yapmıştır.
  2017’den bu yana TÜGVA  Genel Merkez Teşkilat Koordinatörlüğü’ nde farklı bölgelerde sorumluluk görevleri icra etmiş, vakfımızın ülke genelindeki teşkilatlanma faaliyetlerinde aktif rol almıştır.
  Küçük yaşlardan itibaren ticari faaliyetler içinde bulunan İsmail EVLEK, havacılık sektöründe yer almakla birlikte evlidir ve İngilizce bilmektedir.

 • Esra Arda Dış İlişkiler Koordinatörü

  1990 yılında İstanbul’da doğdu. 2007 yılında Açıköğretim Lisesi’nden mezun oldu. 2008 yılında eğitime başladığı Bükreş Carol Davila Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2014 yılında mezun oldu.

  Bükreş ve Köstence Yunus Emre Türk Kültür Merkezlerinde klasik sanatlar üzerine eğitmenlik yaptı. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında gençler, Suriye’li misafirlerimiz, sağlık ve eğitim alanlarında sosyal projelerde aktif olarak yer aldı.

  Lise yıllarından beri sürdürdüğü hüsn-i hat ve geleneksel tıp çalışmaları ve araştırmalarına devam etmekte, tıp doktoru olarak çalışmaktadır. İyi seviyede Osmanlı Türkçesi, Klasik Arapça, İngilizce ve Romence bilmektedir.

  E-Mail: esrakarabal@tugva.org

 • Çiğdem Yıldız Kadın ve Aile Koordinatörü

  1989 yılında İstanbul’da doğdu. 2006 yılında Esenler İbrahim Turhan Süper Lisesinde ortaöğretim, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde ise lisans eğitimini tamamladı. Yine aynı üniversite ve bölümde Yüksek Lisans eğitimine tez aşamasında devam etmektedir.

  2013 yılında öğretmen olarak göreve başladığı okulda şu an idareci kadrosunda devam etmektedir.

  Uzun yıllardır muhtelif sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevler alan Yıldız, vakfımızın mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyesidir.

  Arapça, İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca bilen Yıldız evli ve bir kız çocuğu annesidir.

  E-Mail: cigdemyildiz@tugva.org

ZAFER KARAMAĞARA
 • Zafer Karamağara Eğitim Koordinatörü

  1989 yılında İstanbul Eminönü’de doğdu. Aslen Malatyalı’dır. İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılından beri Ticaret Bakanlığı emrinde Kamu Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Çalışma hayatı boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak görev alan Karamağara, TÜGVA’da ise Teşkilat Koordinatörlünde İç Anadolu Bölge Sorumluluğu ve Teşkilat Koordinatör yardımcılığı görevini yürüttü. Orta seviyede İngilizce bilen Karamağara evli ve iki çocuk babasıdır.

  E-Mail: zaferkaramagara@tugva.org

7
 • Mahmut Talha Sağlıklı Spor Koordinatörü

  1984 yılında doğdu. İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okuduğu ortaokul yıllarında İstanbul Güreş İhtisas Kulübü’nde güreşe başladı ve büyük başarılar elde ederek, İstanbul ve Türkiye şampiyonu oldu. Başarılarını milli takım düzeyinde ülkemizi temsil ederek sürdürdü. Aktif sporculuk döneminin ardından akademik hayatına Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde devam etti ve lisans eğitimi sonrasında yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde tamamladı.

  Şu anda spor bilimci olarak çalışmakta ve kurduğu spor kulüplerinde koordinatör olarak görev yapmaktadır. Memleketi Kastamonu’dur, evli ve bir çocuk babasıdır.

  E-Mail: mtsaglikli@tugva.org

Emrah Özgül
 • Emrah ÖzgülKariyer Yönetimi Koordinatörü

  1987 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk ve orta ögretimini Ankara’da, Lisans eğitimini ise Başkent Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Yönetim ve Strateji alanında yüksek lisans eğitimi devam etmektedir.

  2013 yılından itibaren Türkiye Diyanet Vakfı’nda dış ilişkiler, stratejik yönetim, proje yönetimi ve Ar-Ge alanlarında Uzman ve İç Eğitici pozisyonlarında görev yapmıştır.

  Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 30’dan fazla ülkede insani yardım, kalkınma yardımları, inşaat ve bilgi teknolojileri alanlarında proje yöneticiliği faaliyetlerinde bulunmuştur.

  Kurumsal Yapılandırma, Organizasyonel Gelişim,  İnsan Kaynakları ve Kariyer Yönetimi alanlarında birçok kamu ve özel kuruluşa danışmanlık hizmeti sağlamıştır.

  2019 yılından itibaren özel bir şirkette yönetici olarak görev yapmaktadır.

  2018-2019 yılları arasında TÜGVA Ankara İl Eğitim Koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur.

  İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

  E-Mail: emrahozgul@tugva.org

mustafa yiğit
 • Mustafa Yiğit Kültür Sanat Koordinatörü

  1990 yılında İstanbul Bakırköy’de doğdu. Lise öğrenimini Bahçelievler Dede Korkut Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini Altınbaş Üniversitesi Mimarlık (İngilizce) (Tam Burslu) bölümünde tamamladı. Altınbaş Üniversitesi Öğrenci Konseyi Mimarlık Bölümü Temsilciliği ve Kulüp Başkanlığı görevlerinde bulundu. İBB iştiraki olan BİMTAŞ ve KİPTAŞ’ ta Mimar olarak çalıştı. Çalışma hayatına Mimari ve Kültür-Sanat üzerine projelerle devam etmektedir.

  Üniversite yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev almıştır. TÜGVA’nın kuruluşundan itibaren Genel Merkez Lise ve Kültür-Sanat Koordinatörlüğünde çeşitli görevlerde ve proje çalışmalarında bulundu. Yeni dönemde yapılan genel kurul itibariyle Kültür Sanat Koordinatörlüğü görevini icra etmektedir. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.

  E-Mail: mustafayigit@tugva.org

HANIM SORUMLULARIMIZ

nazire-erbasan
 • Nazire Erbasan Ortaokul Hanım Sorumlusu

  1994 yılında Ankara da doğdu. 2012 yılında Zeytinburnu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ortaöğretimini, 2017 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde ise lisans eğitimini tamamladı. Yine aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi’nde  formasyon eğitimini tamamlayarak sertifikasını aldı.

  2017  yılında öğretmenliğe başladı,  yaklaşık 2 yıl öğretmenlik mesleğini icra etti.

  Lisans dönemi boyunca birçok yardım projesine danışmanlık yapan ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları’nda görev alan Erbasan, vakfımızın  Hanım Ortaokul Koordinatörlüğünün kuruluşundan bu yana , koordinatörlük bünyesinde çeşitli bölgelerin sorumluluğunu yaptı, 2018 Eylül ayı itibariyle de Ortaokul Hanım Koordinatörlüğü görevini devraldı.

   

  Orta seviyede Arapça, başlangıç düzeyinde İngilizce  bilmektedir.

  E-Mail: nazireerbasan@tugva.org

lise-hanım-sorumlusu- (00000003)
 • Esra ÇalLise Hanım Sorumlusu

  Artvin’de ilköğrenim eğitimini, Zeytinburnu Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Dış Ticaret ve Muhasebe Finansman bölümünde lise eğitimini, Amasya Üniversitesi İlahiyat bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Lise yıllarından bugüne kadar çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı. 2015 yılından bu yana vakfımızın Kadın ve Aile Koordinatörlüğünde Bölge Sorumlusu olarak görev alan Esra ÇAL, 2020 Haziran ayından itibaren Lise Hanım Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

  Başlangıç düzeyinde Arapça bilmektedir.

  Evli ve iki çocuk annesidir.

B3CE6E78-8355-4201-A320-F932D91576E2
 • Beyza Kayagil Üniversite Hanım Sorumlusu

  İstanbul’da doğdu. Sarıyer Anadolu İmamhatip Lisesinde lise öğrenimini tamamla. İstanbul Üniversitesi’nde Tarih Bölümünden mezun oldu aynı zamanda özel bir akademide Arapça ve İslami İlimler eğitimi aldı. Lisans eğitimi boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı. 2019 yılında Türkiye Gençlik Vakfı Genel Merkez Hanım Üniversite Koordinatörlüğü’nde bölge sorumlusu olarak  , 2020 yılında ise  Türkiye Gençlik Vakfı Genel Merkez Hanım Üniversite Koordinatörlüğü’nde teşkilatlanma sorumlusu olarak görev almıştır.

  İyi derecede Arapça , orta seviyede İngilizce bilmektedir.

  İletişim  : Beyza.kayagil@hotmail.com

MÜTEVELLİ HEYETİMİZ

ENES EMİNOĞLU AHMET ENES İLGEN
ÇİĞDEM YILDIZ EBRAR BEŞİNCİ
EBUBEKİR KOÇ EMRAH ATİLA
EYÜP BALTA FARUK DURUŞ
İBRAHİM BEŞİNCİ İSMAİL EMANET
İSMAİL KARAOSMANOĞLU KEMAL BİLAL AYDIN
MEHMED EMİN ÖZKAYA MEHMET BURAK SAVAŞER
 MERVE ELWAFAİİ METİN TUĞTAĞ
MUSTAFA YÜKSEL ÖMER FARUK AKBULUT
RABİYA KAZAK SALİH EĞRİDERE
SEÇKİN KOÇ USAME ERDOĞAN
YUNUS BECİT

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

ABDULKADİR ÖZEL AYŞEN GÜRCAN
BURHANETTİN DURAN ENES EMİNOĞLU
İSMAİL ÇOŞKUN İSMAİL EMANET
İSMAİL EMRAH KARAYEL M. TEVFİK GÖKSU
MEDAİM YANIK MEHMET FATİH KACIR
MUSTAFA ŞEN N. BİLAL ERDOĞAN
OSMAN NURİ KABAKTEPE SELİM CERRAH
SEMA KIRCI YAVUZ BAYSAN

BÖLGE SORUMLULARIMIZ

MARMARA BÖLGESİ MURAT GÜLER
EGE BÖLGESİ ABDÜLHAMİT BALTA
AKDENİZ BÖLGESİ HARUN YILMAZ
İÇ ANADOLU BÖLGESİ OSMAN FARUK DEMİRLİ
KARADENİZ BÖLGESİ MUHAMMET ORHAN
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HÜSEYİN KARA
DOĞU ANADOLU BÖLGESİ ABDULLAH ÖZDEMİRCAN
MARMARA BÖLGESİ MUHAMMET TANAS
MARMARA BÖLGESİ ZEHRA KARAKELLE
EGE BÖLGESİ GÖKSEL KOÇLUK
EGE BÖLGESİ SENANUR YILDIRIM
AKDENİZ BÖLGESİ MURAT BEDİROĞLU
AKDENİZ BÖLGESİ HAMİDE MELEK COŞKUN
İÇ ANADOLU BÖLGESİ İSMAİL MAZMAN
İÇ ANADOLU BÖLGESİ ELİF TEZEL
KARADENİZ BÖLGESİ ÖNDER YÜMLÜ
KARADENİZ BÖLGESİ FEYZA MİNE ÇELİK
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ MAHMUT ÇITIRIK
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ ŞERİFE BAYRAK
DOĞU ANADOLU BÖLGESİ MUHAMMET ENES KAYA
DOĞU ANADOLU BÖLGESİ KADRİYE DERE
MARMARA BÖLGESİ ALİ SAMET ÇALIK
MARMARA BÖLGESİ MELİKE MAZMAN
EGE BÖLGESİ MUHAMMET ALİ PENBEGÜL
EGE BÖLGESİ ŞURANUR TAŞDEMİR
AKDENİZ BÖLGESİ MUHAMMED ŞAFAK ÇANKAYA
AKDENİZ BÖLGESİ RÜMEYSA BEYAZTAŞ
İÇ ANADOLU BÖLGESİ TAHİR ALFERAH
İÇ ANADOLU BÖLGESİ FATMA ŞAHİN
KARADENİZ BÖLGESİ MUHAMMED ENES GÜNGÖR
KARADENİZ BÖLGESİ TUĞÇE YAZICI
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ ALAADDİN SUSAR
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ BAHAR SUSAR
DOĞU ANADOLU BÖLGESİ EMRAH RECBER
DOĞU ANADOLU BÖLGESİ GİZEM EMİNE KAYA
MARMARA BÖLGESİ DEMİRCAN GÜNER
MARMARA BÖLGESİ HİLAL ALKAN
EGE BÖLGESİ ÖMER FARUK ÖZTÜRK
EGE BÖLGESİ ESRA NUR MANDAL
AKDENİZ BÖLGESİ YUSUF DİREKÇİ
AKDENİZ BÖLGESİ SEMANUR ÖZKAYA
İÇ ANADOLU BÖLGESİ EBUBEKİR AKDAĞ
İÇ ANADOLU BÖLGESİ YONCA SEVEN
KARADENİZ BÖLGESİ MURAT BAŞEĞMEZ
KARADENİZ BÖLGESİ ZEYNEP ALBAYRAK
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ MESUT KARAYILDIRIM
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ ŞEYMA KORKMAZ
DOĞU ANADOLU BÖLGESİ LÜTFULLAH YAKIN
DOĞU ANADOLU BÖLGESİ BÜŞRA NUR TIĞILI
MARMARA BÖLGESİ HATİCE ŞEYMA BİLGİŞLİ CAN
EGE BÖLGESİ ESRA ŞİT
AKDENİZ BÖLGESİ GÜLLÜ SONAKALAN
İÇ ANADOLU BÖLGESİ TUBA ARSLAN
KARADENİZ BÖLGESİ BETÜL GÜLERYÜZ
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ ZEHRA ÇAĞIRICI
DOĞU ANADOLU BÖLGESİ MEDİNE TAŞDEMİR