Ekibimiz


BAŞKANIMIZ

ismail-emanet
 • İsmail Emanet

  1983 yılında Fatih’te doğdu. 2001 yılında Meltem Koleji’ni, 2006 senesinde ise Beykent Üniversitesi Matematik-Bilgisayar bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Ardından tiyatro yönetmenliği eğitimi alıp, 2009’da Beykent Üniversitesi İşletme alanında yüksek lisans yaptı.

  7 yıl özel bir şirketin finansal danışmanlığını yapan Emanet, aynı zamanda uzun yıllar siyasi ve sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde faaliyet sürdürdü ve 2 sene Genç İDSB’de başkan yardımcılığı yaptı.

  İyi düzeyde İngilizce bilen Emanet, evli ve bir çocuk babasıdır.

   

  E-Mail: ismailemanet@tugva.org

KOORDİNATÖRLERİMİZ

enes-eminoglu
 • Enes Eminoğlu

  1984 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 2003 yılında Eyüp Süper Lisesini, 2008 yılında İngiltere’deki University of Wales’ta İşletme bölümünde lisans öğrenimini, 2010 yılında ise İngiltere’deki University of East London’da Uluslararası İşletme bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 2014 yılında da Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümünü tamamladı. Eğitimine İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşletme doktora programında devam etmektedir.

  Uzun yıllar özel sektörde strateji danışmanlığı ve yöneticilik görevleri yapan Eminoğlu, aynı zamanda başta ESKAD (Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği) ve İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Gençlik Kurulu (Genç İDSB) olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Vakfımızın kuruluşundan itibaren çeşitli çalışmalarda bulunan Eminoğlu, 2 yıla yakın Strateji Geliştirme Koordinatörü olarak görev aldı. Akabinde vakfımızda Teşkilat Koordinatörü olarak görevini icra etmektedir.

  İyi seviyede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Arapça bilen Eminoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

  E-Mail: eneseminoglu@tugva.org

mustafa-yuksel
 • Mustafa Yüksel

  1986 yılında Tekirdağ’da doğdu. 2003 yılında İstanbul Bayrampaşa Tuna Lisesini bitirdi. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümünü ve 2012 yılında aynı fakültede Matematik çift anadal programını bitirmiştir. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsü, Enerji Bilimi Ve Teknolojileri ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Fizik Anabilim Dalında yüksek lisans programlarına devam etmektedir. 2010 yılında göreve başladığı Bayrampaşa Bilim Merkezinde yönetici olarak çalışmaktadır.

  TÜBİTAK bünyesinde pek çok projede yer alan ve proje danışmalığı yapan Yüksel, 2005 yılından bugüne çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev yapmıştır.

  Orta seviyede İngilizce bilen Yüksel, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

  E-Mail: mustafayuksel@tugva.org

kemal-bilal-aydin
 • Kemal Bilal Aydın

  21.01.1985 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2003 yılında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni, 2008 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2013 yılında ise Ahmet Yesevi Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

  Belli bir dönem işletme müdürlüğü ve tercümanlık yapan Aydın, 2013’ten beri kurucu ortağı olduğu bir organizasyon ajansında yöneticilik yapmaktadır.

  Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği yönetiminde bulundu. Farklı vakıf ve derneklerde gönüllü üyelikleri devam etmektedir.

  İyi düzeyde İngilizce bilen Aydın, evlidir.

  E-Mail: k.bilalaydin@tugva.org

suat_kir
 • Suat Kır

  1988 yılında Üsküdar’da doğdu. Fatih Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünü ve yandal olarak Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladı.

  Sakarya Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans programını ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi yüksek lisans programını tamamladı. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon programında doktora yapmaktadır.

  6 yıl özel sektörde yazılım ve kurumsal kaynak planlama sistemleri danışmanlığı yaptı. Aynı zamanda Sadakataşı Derneği’nde çeşitli görevlerde bulunan Kır, Genç İDSB’de 2 sene genel başkan yardımcılığı yaptı.

  Vakfımızın kuruluşundan itibaren Üniversite Koordinatörlüğü bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Kır, 2014 yılından bu yana Üniversite Koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

  İyi seviyede İngilizce bilen Kır, evli ve bir çocuk babasıdır.

  E-Mail: suatkir@tugva.org

soner-cokyigit
 • Soner Çokyiğit

  1985 yılında Nevşehir’de doğdu. 2003 yılında Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni, 2008 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı.

  Lise yıllarından beri iş hayatında olan Çokyiğit, madencilik ve metal sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak iş hayatına devam ediyor. 2016 yılında TÜGVA Genel Merkez Çalışan Gençlik Koordinatörlüğü’nde teşkilat sorumlusu olarak vakfımızda görev almaya başlayan Çokyiğit, ardından İstanbul Çalışan Gençlik Koordinatörü oldu. Akabinde 2018 yılı itibariyle de TÜGVA Yönetim Kurulu Üyesi olup Çalışan Gençlik Koordinatörü görevini yürütmektedir.

  E-Mail: sonercokyigit@tugva.org

cigdem-yildiz
 • Çiğdem Yıldız

  1989 yılında İstanbul’da doğdu. 2006 yılında Esenler İbrahim Turhan YDA Lisesi’nde ortaöğretim, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde ise lisans eğitimini tamamladı. Yine aynı üniversite ve bölümde Yüksek Lisans eğitimine tez aşamasında devam etmektedir.

  2013 yılında öğretmen olarak göreve başladığı okulda 2014 yılından itibaren Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

  Muhtelif Sivil Toplum Kuruluşlarında çeşitli görevler alan Yıldız, 2014 yılından bu yana vakfımızda Kadın ve Aile Koordinatörlüğü’nde Bölge Sorumlusu olarak görev aldı.

  İyi derecede Arapça ve İngilizce bilen Yıldız, evlidir.

  E-Mail: cigdemyildiz@tugva.org

esra-karabal
 • Esra Arda

  1990 yılında İstanbul’da doğdu. 2007 yılında Açıköğretim Lisesi’nden mezun oldu. 2008 yılında eğitime başladığı Bükreş Carol Davila Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2014 yılında mezun oldu.

  Bükreş ve Köstence Yunus Emre Türk Kültür Merkezlerinde klasik sanatlar üzerine eğitmenlik yaptı. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında gençler, Suriye’li misafirlerimiz, sağlık ve eğitim alanlarında sosyal projelerde aktif olarak yer aldı.

  Lise yıllarından beri sürdürdüğü hüsn-i hat ve geleneksel tıp çalışmaları ve araştırmalarına devam etmekte, tıp doktoru olarak çalışmaktadır. İyi seviyede Osmanlı Türkçesi, Klasik Arapça, İngilizce ve Romence bilmektedir.

  E-Mail: esrakarabal@tugva.org

rabiya-kazak
 • Rabiya Kazak

  1985 yılında Manisa Soma’da doğdu. 2003 yılında Soma Anadolu Kız Meslek Lisesinden, 2008 senesinde ise Marmara Üniversitesi Hazır Giyim Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimine devam etmekte, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Sivil Toplum Kuruluşları ve Sosyal Sorumluluk Yönetimi programında yüksek lisans yapmaktadır.

  Sivil Toplum Kuruluşlarında uzun süre çeşitli çalışmalarda görev alan Kazak, 2007-2014 yılları arasında aktif siyasetle ilgilendi. 2014 – 2016 yılları arasında ise vakfımızın Kadın ve Aile Koordinatörü olarak görev aldı.

  2008 yılından itibaren Kalite Yönetimi ve Süreç Geliştirme üzerine çalışmaktadır.

  E-Mail: rabiyakazak@tugva.org

faruk-durus
 • Faruk Duruş

  1986 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. Lise Öğrenimi Fatih Gelenbevi Lisesi’nde tamamladı. 2010 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini aldı. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde İşletme Yönetimi alanında Yüksek Lisans eğitimine tez aşamasında devam ediyor.

  2005-2010 yılları arasında Kıbrıs’ın en önemli sivil toplum kuruluşu ESKAD’ da çeşitli kademelerde görev alarak, 2009 yılında derneğin Lefkoşa Şube Başkanlığı görevini yürüttü.

  Özel sektörde kısa bir süre çalıştıktan sonra göreve başladığı kamu alanında proje kontrol mühendisi olarak halen çalışmaktadır.

  İyi derecede İngilizce bilen Duruş, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

  E-Mail: farukdurus@tugva.org

mehmed-emin-ozkaya
 • Mehmed Emin Özkaya

  1982 yılında İstanbul’da doğdu. 1999’da Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nden mezun olup, 2002’de Sakarya Üniversitesi İşletmecilik ve 2007 senesinde de Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinde lisans eğitimini tamamladı.

  Çocukluk yıllarından beri birçok Sivil Toplum Kuruluşunda bilfiil yer alan Özkaya, MGV, Refah Partisi, Fazilet Partisi bünyesinde aktif olarak çalışmalarda ve çeşitli görevlerde bulundu. 2008-2014 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Bölge Sorumluluğu görevlerini yürüttü. Üyesi bulunduğu Kadıköy İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneğinde bir dönem yönetim kurulunda yer aldı. Amatör futbolcu lisansına sahip olup halen Erenköy Gençlik ve Spor Kulübü’nün Genel Sekreterliğini devam ettirmektedir.

  Özel bir şirkette uzun yıllar satış müdürlüğü yaptıktan sonra, 2009 yılından beri kurucu ortağı olduğu Gümrük Müşavirliği firmasında iş hayatını idame ettirmektedir.

  Vakfın Türkiye teşkilatlanmasının başladığı 2014 yılında Teşkilat Koordinatörlüğü görevini üstlenen Özkaya, 2016 sonuna kadar bu görevini sürdürmüştür. Teşkilat Koordinatörlüğü akabinde, vakfımızın yeni kurulan Spor Koordinatörlüğü görevini icra etmektedir.

  Özkaya evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

  E-Mail: m.eminozkaya@tugva.org

yunus-becit
 • Yunus Becit

  İstanbul doğumlu olan Yunus Becit; lise öğrenimini Bayrampaşa Anadolu Lisesi’nde, lisans öğrenimini ise Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Bölümü’nde tamamlamıştır.

  Çeşitli kurumlara danışmanlık yapan Yunus Becit, bazı dijital projelerde yatırımcı ve girişimci olarak yer alıyor. Ayrıca dijital iletişim, dijital pazarlama, sosyal medya gibi konularda eğitmenlik de yapmaktadır. Becit’in ana çalışma konuları; Sosyal Medya, İnteraktif Pazarlama, Sosyal Strateji, Girişimcilik, Dijital Devlet, Dijital Siyaset ve İnovasyon’dur.

  Siyasal iletişim, siyasal pazarlama ve sosyal medya üzerine danışmanlık yapan Becit, bu konularda çeşitli yazılar yazmıştır. Ocak 2011’de kurduğu Papillon Digital şirketinde Ajans Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, Türkiye’nin kamu ve siyaset alanındaki ilk ve tek teknoloji iletişim platformu olan digitalturkey.co sitesinin de Genel Koordinatörü’dür.

  2011 yılının Mayıs ayından beri evli ve bir çocuk babasıdır.

  E-Mail: yunusbecit@tugva.org

seckin-koc
 • Seçkin Koç

  1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Lisans öğrenimi sırasında 1 yıl Almanya’da dil eğitimi aldı. Daha sonra Kamu Yönetimi ve Hukuk bölümlerinde lisans öğrenimini tamamladı. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

  Uzun yıllar özel sektörde yöneticilik yapan Koç, 2013 yılından bu yana kurucusu olduğu proje danışmanlığı şirketinde çalışmalarını sürdürmektedir. 2003 yılında başladığı STK çalışmalarını aralıksız devam ettirmiştir.

  İyi seviyede İngilizce ve Almanca, başlangıç seviyesinde Arapça bilen Koç, evlidir.

  E-Mail: seckinkoc@tugva.org

ibrahim-Besinci
 • İbrahim Beşinci

  1987 yılında İstanbul Bahçelievler’de doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan İbrahim Beşinci; İstanbul Teknik Üniversitesinde İşletme Yönetimi (MBA) dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

  Kamu ve özel sektöre proje danışmanlığı yaptı. Proje yöneticisi olarak sosyal ve teknik alanda birçok projede yer aldı ve uyguladı. Siyasi, sosyal ve iktisadi alanlarda faaliyet gösteren çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında hizmetlerde bulundu.

  Vakfımızın kuruluşundan itibaren çeşitli çalışmalarda bulunan İbrahim Beşinci, 2 yıla yakın Üniversite teşkilatlanma sorumlusu olarak görev aldı. Vakfımızda Yurtlar ve Evler Koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

  İyi derecede İngilizce bilmektedir.

  E-Mail: ibrahimbesinci@tugva.org

eyup-balta
 • Eyüp Balta

  1989 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. Lise öğrenimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, lisans eğitimini ise Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisansı eğitimine tez aşamasında devam etmektedir.

  Kamu ve özel sektörde çeşitli kurumlarda ve şirketlerde çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Lise hayatından itibaren siyasi, sosyal ve iktisadi alanlarda çalışmalarını yürüten Sivil Toplum Kuruluşlarında yer aldı. Kuruluşundan günümüze kadar Türkiye Gençlik Vakfı’nda bulunmuş; Yüksek Öğrenim Koordinatörlüğü’nde 1. Bölge sorumluluğu görevini yürütmüştür.

  Evlidir; iyi derecede İngilizce ve orta derecede Arapça bilmektedir

  E-Mail: eyupbalta@tugva.org

MÜTEVELLİ HEYETİMİZ

AHMET ENİS DİNÇER AYŞE MİNA ESEN
EBRAR BEŞİNCİ EBUBEKİR  KOÇ
EMRAH ATİLA EMRE ATAŞ
İSMAİL EMANET İSMAİL ERKAM TÜZGEN
İSMAİL KARAOSMANOĞLU KEMAL BİLAL AYDIN
MEHMED EMİN ÖZKAYA MEHMET BURAK SAVAŞER
MERVE ASLAN METİN TUĞTAĞ
MUSTAFA KURT ÖMER FARUK AKBULUT
RABİYA KAZAK SALİH EĞRİDERE
SERRA DİPTAŞ SUAT KIR
ZEYNEP ÇELİK

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

ABDULKADİR ÖZEL ABDURRAHMAN TOPBAŞ
AYŞEN GÜRCAN BİLAL ERDOĞAN
BURHANETTİN DURAN İSMAİL COŞKUN
İSMAİL EMRAH KARAYEL M. TEVFİK GÖKSU
MEDAİM YANIK MEHMET FATİH KACIR
MUSTAFA ŞEN OSMAN NURİ KABAKTEPE
SELİM CERRAH SEMA KIRICI
YAVUZ BAYSAN