• Erasmus+ projeleri kapsamında 2020-3-TR01-KA105-097035 numaralı ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Zenginliklerimizi Birlikte Keşfedelim” isimli projemiz ile, kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan  Roma, Kudüs ve İstanbul’un gençlerini bir araya getirerek tarihi ve kültürel zenginliklerini keşfetmelerine olanak sağlıyoruz.
 • Her ülkede beşer gün sürecek olan faaliyetlerle birlikte İtalyan, Türk ve Filistinli gençlere birbirleriyle vakit geçirebilecekleri çok kültürlü bir ortam sunuyoruz.
 • Program sonunda katılımcılara YouthPass sertifikası verilecektir.
 • Kimler Katılabilir?

  18-30 Yaş arası ve  orta düzeyde İngilizce bilen herkes programa katılabilir. Programa Türkiye’den 36, İtalya ve Filistin’den 6’şar kişi katılacaktır.Proje boyunca seyahat, konaklama, yemek ve vize masrafları karşılanacaktır.

  Proje boyunca gerçekleştirilecek olan faaliyetlerde ortak dil İngilizce olacağından dolayı her katılımcının en az ortay düzey İngilizce bilmesi gereklidir.

  İngilizce için yabancı dil yeterlilik belgesine sahip olanlar belgelerini tarafımıza ulaştırmalıdır. Herhangi bir belgeye sahip olmayanlar için tarafımızca bir mülakat gerçekleştirilecektir.

 • Program İçeriği

  Programımız Roma, Kudüs ve İstanbul’da gerçekleşecektir.
  Her ülkedeki program beş gün sürecektir.
  Birinci Gün: Varış
  İkinci Gün: Bulunulan ülkenin tarihi ve kültürü hakkında, alanında uzman bir kişiden genel bilgilendirici bir seminer gerçekleştirilecektir.
  Üçüncü  Gün: Katılımcılarla birlikte keyifli bir çalıştay gerçekleştirilecektir. Çalıştay programlarında Roma, Kudüs ve İstanbul’da yaşayan gençlerin kendi kültürlerini, değerlerini ve tarihlerini diğer katılımcılarla paylaşabileceği etkinlikler düzenlenecektir. Böylece her üç kadim şehrin gençleri birbirleriyle iletişim ve dayanışmalarını güçlendirerek, gelecekte daha farklı projelerde veya kariyer hayatlarında iş birlikleri yapabilmenin zeminini oluşturacaklardır.
  Dördüncü Gün: Bulunulan şehirde bir günlük şehir turu düzenlenecektir.
  Beşinci Gün: Dönüş

 • Program Takvimi

  17.05.2021 – 21.05.2021 – Roma Programı

  31.05.2021 –  4.06.2021 – Kudüs Programı

  14.06.2021 – 18.06.2021- İstanbul Programı

 • Nerede?

  Projemiz İtalya, Filistin ve Türkiye’de gerçekleşecektir.

 • Başvuru

  Projemizin başvuru ve mülakat süreci tamamlanmıştır, başvurusu olumlu sonuçlanan adaylara bilgilendirme yapılacaktır

Just as SpinAUD gives everyone a chance to win, we at TÜGVA are committed to providing educational and personal growth opportunities for young people. We believe that learning and skill development is the real-life spinning of the wheel of fortune that leads to great achievements.