Niğde temsilciliğimizde Gazeteci Yazar Sibel Eraslan’ın sunumuyla Zamanı Kuran Kadınlar konulu söyleşiye ilgi bir hayli yoğun oldu.

Kültür merkezinde düzenlenen söyleşiyi dinlemek için gençler salonda oturacak yer kalmayınca merdivenlere hatta Eraslan’ın arkasına gelerek sahneyi de doldurdu. İlgiden memnun olan Eraslan, “Sayın Valim ve eşleri beni çok güzel bir ziyarete götürdüler. Sizin memleketliniz olan, sizin hemşehriniz olan ama bütün Türkiye’nin ismi anıldığı zaman kalbinin çarptığı şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in evindeydim. Allah onun ailesinden ve onu yetiştiren Niğde’den razı olsun” diyerek konuşmasına başladı.

Bugünkü tertip edilen konuşma başlığının edebiyat çalışmalarından esinlendiği bir konu olduğunu söyleyen Eraslan, “Bizler son 12 yılda sabırla gönlümüzü, kalbimizi, ruhumuzu açarak, birliğin ve beraberliğin altına imza attık, inşallah bu zor günleri de toplum olarak hep birlikte omuzlayacağız. 15 Temmuz’u gençlerimiz adeta zikretti. Dünyada tankın önüne yatan başka bir millet yok. Ben böyle bir milletin mensubu olduğum için iftihar ediyorum” dedi.

Konferansa Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu ve eşi, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar ile Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı ve çok sayıda dinleyici katıldı.