YÜZLERCE TÜGVA’LI ECDADIN İZİNDE

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İznik İlçe Temsilciliği ilçe çapında düzenlediği “Gençlik Çanakkale Kahramanlarıyla Buluşuyor” projesi kapsamında 450 genç ile Çanakkale gezisi düzenledi.

6

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İznik İlçe Temsilciliği kurulduğu günden bu yana gerek spor, gerek kültürel ve sosyal faaliyetlerde ilçede yaptığı etkinlikler ile kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Vakıf son olarak gerçekleştirdiği “Yeni Nesil Gençlik Çanakkale Kahramanlarıyla Buluşuyor” etkinliği ile onlarca araç ve 450 genç ile adeta ecdada duyulan saygıyı ve vefayı gözler önüne serdi. Etkinlik kapsamında gece 00.00’da İznik’ten ayrılan TÜGVA’lı gençler sabaha karşı Çanakkale’ye vardılar. Gençler gezi kapsamında ilk olarak Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’ni ziyaret etti. Üniversite ziyaretinde konuşan TÜGVA İznik İlçe Temsilcisi ve aynı zamanda Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Mezunu Engin Semerci “Çok kıymetli Rektörüm,  değerli hocalarım, sevgili TÜGVA’lı gençler. Öncelikle bizleri kırmayıp vakit ayıran Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Yücel Acer’e teşekkür ediyorum. Bugün yüzlerce gencimiz ile “Yeni Nesil Gençlik Çanakkale Kahramanlarıyla Buluşuyor” projemiz kapsamında Çanakkale Gezisi düzenliyoruz. Gençlerimize bir yandan Çanakkale Ruhunu yerinde yaşatmak ve diğer yandanda üniversite adayı gençlerimize üniversite hayatını da yerinde göstermek amacıyla bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Ben katıldığınız için her birinize teşekkür ediyor, başarılar diliyor ve sözü Sayın Rektörümüze bırakıyorum” dedi.

Gezi (1)

Ardından gençlere Çanakkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer tarafından üniversitenin tanıtımı ve mini bir konferans verildi. Rektör Acer konuşmasında “Bugün üniversitemizde sizleri ağırlamaktan büyük bir mutluluk ve aynı zamanda da gurur duyuyoruz. Geleceğimiz olan gençleri hem Çanakkale ve hem de üniversitemizde ağırlamak bizler için bir gurur. Ayrıca bir mezunumuzun yüzlerce genci organize ederek üniversitesini ziyarete getirmesi de ayrıca bir onurdur bizler için” dedi. Üniversite ve Çanakkale hakkında da önemli bilgiler veren Rektör Acer, konuşmasının sonunda ise “Bildiğiniz gibi gençler hocalar hep tavsiye ve öğütler verir. Benimde sizlere son tavsiyem şu olsun. Ne kadar çalışkan, ne kadar başarılı, ne kadar zeki olursanız olun lütfen karakter meselesini hiçbir zaman ikinci plana koymayın. Çünkü bir insanın değerleri karakteri her şeyin üstündedir. Bunu yaşadıkça daha iyi hissedecek ve göreceksiniz. Her birinizin karşısındakine ifade ettiği şey karakteriniz ve değerlerinizden ibarettir. Bunu hiçbir zaman ikici plana atmayın. Sözlerime son verirken Türkiye Gençlik Vakfı İznik Temsilciliği olarak düzenlenen bu gezi ve ziyaretiniz için her birinize teşekkür ediyor, gözlerinizden öpüyorum” dedi.

Acer ve Semerci (1)

 

Konferans sonrasında Türkiye Gençlik Vakfı İznik İlçe Temsilcisi Engin Semerci tarafından Rektör Acer’e İznik Çinisi takdim edilirken. Rektör Acer tarafından da Semerci’ye üniversite öğrencileri tarafından yapılan Çanakkale Seramiği takdim edildi.

Gezi kapsamında gençler rehberler eşliğinde gün boyu şehitlikleri, cephaneleri ve bölgeyi gezerek bilgi edindiler.