Kocaeli TÜGVA Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdumuzun açılışı Başkanımız İsmail Emanet’in ve birbirinden değerli konuklarımızın katılımlarıyla gerçekleşti. Yepyeni bir yurdumuzu daha gençlerin hizmetine sunuyor olmak gurur ve mutluluk verici.

Kocaeli TÜGVA Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdumuzun resmi açılışını gerçekleştirdik. Törende Başkanımız İsmail Emanet, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TÜGVA Kocaeli İl Temsilcimiz Muhammet Hanefi Akbulut ve birbirinden değerli konuklarımız yer aldı.

Genç Nesillere Hizmet Etmek Adına Her Geçen Gün Büyüyoruz

Kocaeli TÜGVA Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdumuzun açılışında, genç nesillere hizmet etmek adına her geçen gün daha da ilerleme kaydettiğimizi belirten Başkanımız İsmail Emanet, “Türkiye Gençlik Vakfı olarak 81 ilde, 404 ilçede yurtlarımız her an artıyor. Bazen böyle konuşma anımızda bile ilçe atamalarımız gerçekleşiyor. 404 ilçede ilkokuldan liseye, üniversiteye kadar 10-35 yaşı arasındaki gençlerimizin her ihtiyacı için eğitimden kültüre bütün faaliyetlerde onların yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Yurtlarımızın sayısını da bu sene 58’e çıkarttık. Yurt kapasitemiz 7 bin 500’e ulaştı ve Türkiye’nin en yüksek doluluk oranını yakalayan vakıflardan birisi olduk. Yüzde 93 doluluk oranıyla da şu anda yurtlarımız hizmet veriyor. Bu yurdumuzun da doluluk oranı %100. İnşallah kapasitesini arttırmak için çaba sarf edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanımız Önemli Bir Misyonu Omuzlarımıza Yükledi

Yurtlarımızın gençlerimiz için ikinci bir yuva olduğunu belirten Başkanımız İsmail Emanet, “Buralar, öğrenciler için ailelerinden kopup geldiklerinde, aile sıcaklığı hissedebilecekleri ve yeni bir aile kazanmanın heyecanını yaşayabilecekleri birer yuva. Kendi gelişimlerine katkı sağlayarak ülkemize daha iyi hizmet edebilecek nitelikleri ve özellikleri kazanabilecekleri birer alan olması lazım. Bunun için gayret gösteriyoruz. Geçen ay genel merkezimizin açılışını yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız orada, ‘TÜGVA, yarının Fatihlerinin, Yavuzlarının ve Aliya İzzetbegoviçlerinin yetişeceği yer olacak’ diyerek, çok önemli bir misyonu omuzlarımıza yükledi. Bu çok önemli bir hedef olarak önümüzde duruyor. Bunu gerçekleştirebilecek potansiyele sahibiz. Gençlerimizi bu seviyeye çıkarabilmek için gece gündüz çalışacağız” dedi.

TÜGVA’da Fatihlerin, Yavuzların Yetişmesine Bizim de  Katkımız Olmuşsa Mutluluk Duyarız

Gençlere yönelik eğitim çalışmalarını anlatan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Devletin yaptığı işlerin yanında gönüllü olarak, bu işlere sarılan sivil toplum örgütlerinin ayrı bir yeri var. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi geleceğimiz adına TÜGVA’da yeni Fatihlerin, Yavuzların yetişmesi noktasında bizim de bir damla katkımız olmuşsa, bundan mutluluk duyarız.” ifadelerini kullandı.

Daha İyisini Yapacaklar, Bizleri Adım Adım İleriye Götürecekler

Yurdumuzun açılışında yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu son olarak, “Biz ölçülü, insan sevgisi, hizmet aşkıyla dolu, geleceğin büyüklerini yetiştireceğiz buralarda. En büyük kazancımız bu. Burada yetişecek gençler, bizim yaptıklarımızın daha güzellerini yapacaklar. Adım adım ileriye götürecekler. Bu okullarda, bu yurtlarda böyle gençlik yetişecek. Hedefimiz bu. Tekrardan yurdumuzun öğrencilerimize, gençlerimize, şehrimize, bölgemize hayırlı olmasını burada güzel gençlerin yetişmesini Allah’tan temenni ediyor ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.