Ülkede ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşların yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla orman ve tarım bakanlığını tarafından  gerçekleştirilen fidan dikimi kampanyasına bir destek de  TÜGVA’lı gençlerden geldi.Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı Enes Eminoğlu’ nun da fidan sahiplenip sosyal medyada  ”81 İl 2023 nokta! Eller toprağa değsin, yarınlarımız yeşersin ” paylaşımı ile fidan dikme seferberliğine davet çağrısı tüm temsilciliklerde yankı buldu.
Sahiplenilen Fidan Sayısı 13 Milyonu Geçti:
Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes” seferberliği çerçevesinde, 11 Kasım 2019’da saat 11.11’de 13 milyondan fazla  fidan, Türkiye’nin 2023 noktasında toprakla buluşturuldu. Bakanlığın 11 milyon 47 bin 430 fidan hedefiyle başlattığı kampanyaya, Türkiye’nin 81 ilinde yoğun ilgi gösterildi. Sahiplenilen fidan sayısı, 13 milyonu geçti. ’www.gelecegenefes.com’ internet sitesinden 81 il üzerinden seçim yapılarak, orman bölge müdürlüklerince belirlenen 2 bin 23 dikim alanından 1’inde, toprakla buluşturulmak üzere fidan sahiplenildi.
Çorum’ da Fidan Dikme Rekoru Denemesine Destek:
Türk halkının büyük ilgi gösterdiği organizasyon kapsamında 232 bin 647 fidanla Endonezya’ya ait “1 saat içinde en fazla fidan dikme” rekorunun Çorum’da 300 binden fazla fidan dikilerek kırılması, böylece Guinness dünya rekorunun Türkiye adına tescil ettirilmesi amaçlandı.
Türkiye Gençlik Vakfı Çorum temsilcisi Enes Kayabaşı :
”Daha yeşil bir Türkiye için biz de TÜGVA Çorum olarak bu projeye 150 kişilik Tügva gönüllüsü kardeşimizle katılım gösterdik. 11 milyon ağaç bugün fidan, yarın ise #geleceğenefes olsun diyerek tüm gençlerimizle fidanlarımızı diktik. Bizlerde rekor için ümitliyiz. ” dedi.