Bu sene 25 bin ortaokul öğrencisi TÜGVA yaz okullarında buluştu. 4 hafta süren eğitim süresince öğrenciler, uzun sıcak yaz günlerini güzel bir arkadaşlık ortamında, eğitimsel ve sportif aktiviteler eşliğinde verimli bir şekilde geçirdi.

Sabah saatlerinden öğleye kadar dinimizin temel ilkelerinden 5 şartın ve Kuran-ı Kerim’in öğretildiği yaz okullarında, öğleden sonra gelişim çağındaki çocukların ihtiyaç duydukları bedensel aktiviteler yapıldı.

1500 eğitmenin desteğiyle 57 ilde düzenlenen yaz okullarımızın içeriği, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olup, alanında uzman eğitimciler tarafından dersler verildi. Yaz okullarımızda sabahtan öğle saatlerine kadar, Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimizin hayatı ve temel dini bilgiler üzerine dersler verildi. Öğleden sonrada okçuluk, binicilik, yüzme, badminton, masa tenisi, tırmanış, paintball, basketbol gibi bedensel aktivitelerin yanı sıra mangala ve satranç gibi zihinsel aktiviteler de yapıldı.

Örgün eğitime nispeten daha eğlenceli geçen yaz okullarımızda kültürel geziler ve dağ yürüyüşleri de düzenlendi. Öğrencilere elifba kitapçığı, yaz okulu kitabı, çanta, şapka, tişört, bileklik, namaz ağacı ve kutlu peygamberim siyer kitabı hediye edildi.