Vakıf çalışanları ve gönüllü ekiplerimizin katılımıyla oluşan Koordinatörlükler Arası Futsal Turnuvası’nda çekişmeli maçların ardından kupa mücadelesinde Spor Koordinatörlüğü şampiyon oldu.

Vakfımızın genel merkez spor salonunda eski futbolcular ile TÜGVA Yönetim Kurulu üyelerimizin özel maçı 9-9 berabere bitti. Üçüncülük maçının ardından final maçında Spor Koordinatörlüğü birincilik kupasını aldı.

Futsal turnuvasıyla vakıfta ekip ruhu güçlendi

Vakıf içerisinde takım ruhunu kuvvetlendiren futsal turnuvasına ünlü futbolcular da katıldı. Futbol geçmişimizin önemli isimlerinden Hakan Ünsal, Hasan Kabze, Faruk Atalay, Ogün Temizkanoğlu ve Ergün Penbe turnuvaya katılarak vakfımıza destek oldu.

Turnuvaya katılan ünlü futbolculara Spor Koordinatörümüz M. Emin Özkaya, vakıf hakkında bilgi vererek, TÜGVA Spor Kulübünün amacının geleceğin sporcularını yetişmek olduğunu vurguladı.

TÜGVA’nın sportif faaliyetlere yönelik faaliyetlerinin kıymetli olduğunu ifade eden eski futbolcu Hasan Kabze, “Çocuklara ders çalışmaya gelin dediğinizde çok hevesli olmayabilirler. Ancak sportif müsabakalarda yer almak onların dikkatini çekecektir. Burada da hangi sportif alanda iyi olduğunu görecektir. Ben de okul takımından sonra futbola yöneldim” şeklinde ifade etti.

Gençlere daha iyi antrenman olanakları sunulduğu takdirde milli formayı başarıyla taşıyacak gençlerin yetişebileceğini aktaran Fatih Atalay, “Nüfusumuza oranla yetiştirdiğimiz sporcu sayısı hayli az. Bunun için okullarda küçük yaşlarda spora eğilimi olan gençlerin yetiştirilmesi önemli” diyerek altyapıya dikkat çekti.

Gençlerin yeteneği doğrultusunda ilerlemesi gerektiğini bildiren eski milli futbolcu Ergün Penbe, “Yeteneği de geliştirmek için çalışmak gerekiyor. Şu anda da biliyorsunuz ülkemizde genç yetenekler fazla yetişmiyor. Bu konuda çalışmamız gerekir. Gençler sporla ilgili, ancak ilerleyen yıllarda bu konuda sivrilenler olmuyor. 2002 yılından sonra aynı başarıyı yakalayabilmek için çalışmalı ve ülke olarak iyi sporcuların yetişmesi için sabırlı olmalıyız” şeklinde konuştu.