TÜGVA Etimesgut İlçe Temsilciliğimizin açılışı, Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan, Başkanımız Enes Eminoğlu ve birbirinden değerli konuklarımızın katılımıyla gerçekleşti.

Etimesgut İlçe Temsilciliğimizin açılışı ile birlikte TÜGVA olarak 420 ilçeye ulaşan temsilciliklerimize bir yenisini daha ekledik. Temsilciliğimizin açılışına Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan, Başkanımız Enes Eminoğlu ve birçok konuk katılım sağladı. Etimesgut Temsilciliğimizin açılışının ardından Metin Yazarlığı Eğitimi’ni tamamlayan öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Gençlerimiz İçin İyiyi ve Güzeli Sunan Bir Kapımızın Daha Olmasının Mutluluğunu Yaşıyoruz

Türkiye’nin 81 ilinde ve 420 ilçesinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıklarını anlatan Başkanımız Enes Eminoğlu, “Etimesgut İlçe Temsilcilik açılışımız için bugün başkentimizdeyiz. Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Sayın Bilal Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz açılışımızda, gençlerimiz için iyiyi ve güzeli sunan bir kapımızın daha olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün birbirinden değerli konuklarımızla açılışını gerçekleştirdiğimiz temsilciliğimizin Türkiye gençliği için hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

TÜGVA’nın Etkinliklerinde Görev Almış Kişi Sayısı 500 Bine Dayandı

TÜGVA’nın yazarlık atölyesi çalışmasının yazmaya ve okumaya sevk etmesi temennisinde bulunan Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan, “TÜGVA’nın Etimesgut Temsilciliğinin açılışında bir yazarlık atölyesiyle ilgili buluşmuş durumda olduğumuza göre demek ki çok iyi şeyler oluyor. 20 ilçede bu ve benzeri çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Ve bu ilçelerin sayısı her geçen sene artıyor. Geçen yaz 100 bine yakın gencimiz TÜGVA’nın yaz okullarına, kamplarına katıldı. Bugüne kadar etkinliklerde fiilen görev almış kişi sayısı da 500 bine ulaştı. Hayatlarınızı kurarken, geleceğinizi planlarken alıcılarınızı nelere açtığınıza dikkat edin. Değerli, faydalı şeyleri izleyin, okuyun, yazın ve anlatın. Bugün kitap yazacak, film çekecek, çizgi filmler, animasyonlar yapacak insanlara da ihtiyaç var.” İfadelerini kullandı.