Birlik içerisinde iyiliğe açılan vakfımızın yeni kapısı Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Kars’tan açılıyor.

Vakıf başkanımız İsmail Emanet ve Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan’ın gerçekleştirdiği açılışlar il protokolü ve üyelerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

“Bizim gençliğimizin sınır tanımayan bir gençlik olması lazım”

Bilal Erdoğan, TÜGVA’yı Türkiye’nin geleceğini kuracak olan gençliğin, kimliğini bilen, hangi inanç dünyasına, hangi medeniyet değerlerine ait olduğunu çok iyi bilen gençler olarak yetişmesini kendine hedef edinmiş. Türkiye’nin her yerinde ortaokuldan üniversiteye çalışan gençliğe kadar teşkilatlanan, onları spor, sanat, kültür ve teknolojiyle buluşturan yeni nesil bir gençlik vakfı olarak tanımladı. Erdoğan, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun cesaretiyle ve dik duruşuyla bu millet yeniden ecdadına yaraşır bir duruşa ve öz güvene ulaşmaya başladı. Özellikle gençlerimiz kendilerine büyük hedefler koymaya başladı. Bizim gençliğimizin sınır tanımayan bir gençlik olması lazım” dedi.

Kars’ta gerçekleşen açılışa Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katıldı.

Çağımızın getirdiği yeniliklerle ortaokuldaki çocuklara drone eğitimleri, icathane, robotik yazılımlardan başlayarak lisede büyük kongrelerle, tiyatro eğitimleriyle, spordan, kültürden, sanattan gençlerimizin ihtiyaç duyduğu her alanda onların yanında olduklarını ifade etti.