Türkiye Gençlik Vakfı olarak, üniversite sınavında ilk 20 bine giren öğrencilere yurt bursu ile destek oluyoruz.

Türkiye’nin 38 ilinde 58 yurt ile gençlerin yükseköğrenim süreleri boyunca yanında olan TÜGVA erkek öğrenci yurtları, öğrencilerin yurt hayatına uyum sağlarken, gençlere kazandırdığı özelliklere odaklanan bir yaşam kültürüne sahiptir.

Başarılı öğrencileri ödüllendiren vakfımız, onlara eğitim hayatında da destek olarak, Türkiye sıralamasında 1 – 1000 arasında olan öğrencilere yüzde 100 burs, 1001 – 5000 arasında olan öğrencilere yüzde 75 burs, 5001 – 10 bin arasında olan öğrencilere yüzde 50 ve 10 001 – 20 000 arasında olan öğrencilere ise yüzde 25 burs sağlanmaktadır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vakıf Başkanımız İsmail Emanet, “Uzun, stresli ve yorucu bir çalışma temposunun ardından, hem ailenin hem de tüm Türkiye’nin gururu olmayı başardın. Şimdi sırada hayalini kurduğun üniversite hayatına başlama vakti. Seninle aynı heyecanı paylaştığımızı bilmeni isteriz. Eğer dilersen üniversite eğitimin süresince pratik yaşama rahatlığı sağlayan imkanları, akademik ve sosyal hayatını destekleyen faaliyetleri, samimi uzman kadrosu ile sana huzurlu, güvenli, hijyenik ve keyifli bir ortam sunan yurtlarımızda burslu kalabilirsin” diyerek sınavda dereceye giren öğrencileri yurtlarımıza davet etti.

Yurtlarımıza kayıt yaptırmak için www.tugva.org adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak, ön kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsin.