Vakfımızın Yükseköğrenim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen teşkilat içi eğitim kamplarımızı 43 ilimizde görevli yükseköğretim hanım koordinatörleri ve üniversite temsilciliklerimizin katılımıyla gerçekleştirdik.

28-30 Nisan ve 5-7 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul’da düzenlediğimiz eğitim programı, Yükseköğretim Hanım Koordinatörümüz Gülfidan Kıroğlu’nun üniversite teşkilatımızın hedeflerinden, bir araya gelme amaçlarımızdan bahsettiği açılış konuşmaları ve süreç bilgilendirmesiyle başladı.

Bölge sorumlularımız ve diğer mensuplarımızdan; Seda Nur Topkara “Üniversitede Teşkilatlanma”, Behiye Merve Kılıç “Üniversite Temsilciği” ve Ravza Kabaktepe “Yurt Teşkilatlanma” sunumlarını yaptı.

Vakfımızın Yüksek Öğrenim Koordinatörü Suat Kır “Teşkilat Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri” konulu seminerinde önce vakfımızın amaçlarını ve hedeflerini açıkladı ardından dinamizmimizi etkileyen faktörlerden ve tedavi metotlarından bahsetti.

Mali İşler ve Kaynak Geliştirme Koordinatörümüz Eyüp Balta “Teşkilat Usül ve Esasları” konulu bir sunum yaptı. Vakfımızın Mütevelli Heyeti Üyesi Salih Eğridere de “TÜGVA Bilinci” adlı konferansında topluma hitapta önemli noktalardan ve harekete geçmenin niteliğine ve önemine değindi. Süreyya Toktekin “Niçin Vakıftayız?” sunumuyla kendi tecrübelerinden örneklerle teşkilatlanmayı anlatırken, katılımcılardan gelen farklı sorularla vakıf çalışmaları hakkında çeşitli konulara değindi.

İstanbul’da ağırlanan farklı illerimizden gelen gönüllülerimizle akşamları birebir teşkilat, mevcut durum ve gelecek planları üzerine değerlendirmelere ek olarak, kampımızın son günü Miniatürk   (Minyatür Türkiye Müzesi) ve Panorama 1453 Tarih Müzesi gezisinin ardından tarihi yarımadada Yerebatan Sarnıcı gezisi ve çeşitli ikramlarla beraber gerçekleştirilen kaynaşma etkinliğimizle hoşça vakit geçirdik.