Ülkemizin 70 ilindeki üniversite koordinatörlerimizle İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz istişare kampımızda; idealist, aydınlık yarınların mimari olacak gençler olarak bir araya geldik.

Çalışmalarımıza dair görüş alışverişinde bulunduğumuz kampımıza, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, herkesin birbiriyle tanışmasının ardından, Üniversite Koordinatörümüz Suat Kır yaptığı konuşmada, dünyadaki haksızlıklar karşısında durabilecek ve kim var diye sorulduğunda sağına soluna bakmadan, ben varım diyebilen bir gençliğin özlemle beklendiğini ifade etti. Konuşmasının sonunda Suat Kır, Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in “Utansın” şiirini okudu.

Koordinatörlüğün Teşkilatlanma Sorumlusu Osman Savaş, Mali İşler ve Kaynak Geliştirme Sorumlusu Ersel Toktekin, Kulüpler Sorumlusu Muhammed Emirdağ, Yurt Teşkilatlanma Sorumlusu Muhammed Keskin, Üye İlişkileri Sorumlusu Yunus Emre Çağırıcı, Bölge Sorumlusu Emrullah Şamlan, Tanıtım Medya Sorumlusu Enes Bilgili bilgilendirici sunumlar yaptı.

Vakfımızın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mustafa Şen ve Mütevelli Heyeti Üyemiz Salih Eğridere de katılımcılara sunum yaptı. Allah rızası için çalışmanın önemli olduğunun altını çizen Eğridere, karşılıksız sevgiyi arttırmanın gerekli olduğunu kaydetti. Kampın son günü Eyüp Sultan Camii’nde kılınan sabah namazının ardından 80 yaşında at sırtında İstanbul’u fethe gelen sahabe Ebû Eyyûb el-Ensârî’nin (ra) türbesi ve Osmanlı padişahlarının kabri ziyaret edildi.

Televizyon Programcısı İbrahim Bedir, tarihten örnekler vererek, günümüze dair açıklamalarda bulundu. İstişare kampı vapur gezisiyle sona erdi.