TÜGVA Üniversite Öğrenim Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan ve ilki gerçekleştirilen Genel Divan Toplantısı, 39 ilden toplamda 110 İl Üniversite Koordinatörü ve Üniversite Temsilcisi’nin katılımıyla samimi bir ortamında İstanbul Güngören Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu’nda yapıldı.

Açılışını Kuran-ı Kerim tilavetiyle yaptığımız programımız, Genel Başkan Yardımcımız Suat Kır’ın, toplantımızın amacını ve hedeflerimizi anlattığı konuşmasıyla devam etti. Her ilden teşkilatımızın yapılanmasını ve gelişimini Kurumsal Kaynak Planlama (KKP) sistemi üzerinden gözden geçirdiğimiz sunumlarımızda özeleştiri de yapmak suretiyle, Divan Kurulu Başkanımız Ramazan Aydoğdu ve Divan Kurulu Başkan Yardımcımız Gökhan Daştan kontrolünde yeni hedeflerimizi belirledik.

İl Üniversite Koordinatörlerimizin sunumlarıyla devam eden divan toplantımızın akşam seansında Yavuz Baysan abimiz ve Salih Eğridere hocamızı misafir ettik. Sonrasında Genel Başkanımız İsmail Emanet, bilinçlendirme ve teşkilat ruhunu canlandırma adına konuşmasını gerçekleştirdi.
Gün sonunda ikramın ardından, katılımcılar birbirini tanıma fırsatı buldu. Pazar günü sabah namazını Eyüp Sultan Camii’nde eda edip, Hz. Eyüp Aleyhisselam için dua ederek güne başlayan gençler, konferans salonunda sunumlarına devam etti.

Program sonunda KKP sistemimiz gözden geçirilerek, divanımız sonlandırılmış oldu.