Üniversite Koordinatörlüğümüz Teşkilat Eğitimi Kamplarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilerin kardeşlik uhuvvetiyle bir araya gelip kaynaştığı ve fikir alış verişinde bulunduğu kamplarımızın Erzurum’dan sonraki ikinci durağı Karadeniz’in güzide şehri Samsun’du.

Üniversite Koordinatörlüğü Teşkilat Sorumlumuz İbrahim Beşinci’nin kamp içeriği ve dikkat edilmesi gereken hususlara vurgu yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Üniversite Teşkilatlanmaları üzerine interaktif ve eğlenceli bir sunum gerçekleştiren İbrahim Beşinci, ülkenin dört bir yanından gelen 120 Üniversite Teşkilatı gönüllümüzün sorularını cevaplandırdı. Yazar Selim Cerrah’ın ‘Teşkilat Hastalıkları’ ve ‘İslami Hareketin Geçmişi ve Dünyaya Katkısı’ konuları üzerinden iki ayrı seansta katılımcılarla bilgilendirici ve ufuk açıcı bir sohbet gerçekleştirdi. Cerrah’tan sonra sözü alan Üniversite Koordinatörümüz Suat Kır, ‘Üniversite Koordinatörlüğü’ sunumuyla teşkilat mensuplarına koordinatörlüğün hedefleri, çalışma yöntemi ve organizasyon yapısı üzerine detaylı bir sunum yaptı. Sunumu interaktif bir şekilden yapan Kır, illerden gelen soruları cevaplandırıp çalışma faaliyetleri üzerine bazı önerilerde bulundu. Günün son sunumunu ‘Türkiye Gençlik Vakfı Bilinci’ üzerine yapan Mütevelli Heyeti Üyemiz Salih Eğridere, vakfımızın vizyonu ve taşıdığı ağır misyonu katılımcılara etkileyici üslubuyla anlattı.

Kampımızın ikinci günü kahvaltıdan sonra Başkanımız İsmail Emanet’in ‘Varoluş Sebebimiz’ üzerine katılımcılarla yaptığı konuşmayla başladı. Emanet, Allah’ı Tanımak, Kainatı Tanımak, İnsan ve Varoluş, TÜGVA Bilinci olarak dört başlık altında Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılarla derin bir sohbet gerçekleştirdi. Kampımızın son sunumunu Üniversite Koordinatörlüğü 1. ve 6. Bölge Sorumluluğu görevlerini yürüten Eyüp Balta ‘Teşkilat Modelimiz ve Teşkilat Usül ve Esaslarımız’ üzerine gerçekleştirdi. Kampımızın son seansında Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılar kampı değerlendirdiler. Sağlanan kardeşlik ortamı ve manevi atmosfere vurgu yapan katılımcılar teşkiladi çalışma anlamında kampın çok verimli geçtiğini ve illerde yapılacak çalışmalara ışık tutacağını ifade ettiler. 2015-2016 Samsun Teşkilat Kampımız Şehir Turu ile sona erdi.

Ekran Resmi 2015-12-17 18.24.29

Samsun Kamp 1

Ekran Resmi 2015-12-17 18.20.30

Ekran Resmi 2015-12-17 18.20.52