Üniversite Koordinatörlüğümüz bu yıl ülke genelinde düzenleyeceği koordinatörlük eğitim kamplarına Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini kapsayan Erzurum Kampıyla başladı.

Açılış konuşmasıyla kampın başlangıcını yapan Üniversite Koordinatörümüz Suat Kır, konuşmasında vakfımızın misyonunu ve vizyonununu katılımcılara anlatırken çalışma kampı hakkında önemli bilgiler verdi. Kır’dan sonra ‘Varoluş Sebebimiz ve TÜGVA Bilinci’ başlıklı konuşmasıyla Başkanımız İsmail Emanet ülkenin farklı bölgelerinden gelen temsilci, koordinatör ve öğrencilerden oluşan katılımcılara hitap etti.

İsmail Emanet Yaratıcıyı Tanımak, Kainatı Tanımak, İnsan ve Varoluş, TÜGVA Bilinci olarak 4 ayrı alt başlık altında yaptığı konuşmada “Varoluş Bilinci” üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Emanet’ten sözü alan Yazar Selim Cerrah iki ayrı oturumda katılımcılara hitap etti. “Teşkilat Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri” başlıklı konuşmasıyla tecrübelerini aktaran Cerrah, teşkilat yapısı, teşkilat yapılarında samimiyet ve kardeşlik noktalarına vurgu yaptı.

Ekran Resmi 2015-12-21 20.55.36

Oturumun ikinci yarısında “İslami Hareketin Geçmişi ve Dünyaya Katkısı” üzerine konuşan Cerrah, katılımcılara İslam Coğrafyasından geniş bir İslami Hareket yelpazesi sunarken; hareket adamları ve hareketlerinin karakterleri hakkında bilgi verici bir sohbet gerçekleştirdi. Kampın ilk günü yapılan konuşmalardan sonra Üniversite Koordinatörlüğü sunumlarıyla devam etti. Üniversite Koordinatörü Suat Kır, katılımcılara koordinatörlüğün çalışmaları, hedefleri ve projeleri hakkında sunum yaptı. İkinci sunumda, Üniversite Koordinatörlüğü Teşkilatlanma Sorumlusu İbrahim Beşinci, Üniversitede Teşkilatlanma başlığı altında keyifli bir sunum gerçekleştirdi.

İllerimizden gelen soru ve talepler ışığında gerçekleştirdiğimiz çalıştayda illerden gelen sorular masaya yatırıldı. Kampın ilk günü birlikte söylenen marşlar ve Erzurum’un yöresel değeri aşıklar konseriyle sona erdi.

Kampın ikinci günü Üniversite Koordinatörlüğü Bölge Sorumlusu Ramazan Aydoğdu “Teşkilat Usül ve Esasları” üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Strateji Geliştirme Koordinatörü Enes Eminoğlu “Türkiye Gençlik Vakfı Bilinci ve Duruşumuz” üzerine keyifli ve derin bir sohbet gerçekleştirdi. Kampımızın değerlendirilmesinden sonra katılımcılarla kısa bir Erzurum gezisi yapıldı ve kampımız sona erdi.

Ekran Resmi 2015-12-21 20.48.56

Ekran Resmi 2015-12-21 20.51.27