Vakfımıza yeni katılan öğrencilere vakıf kültürümüzü aktarmak, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmek amacıyla ülkemizin 10 farklı bölgesinde düzenlediğimiz kamplarımızda 2 bin 57 TÜGVA gönüllüsü hemhal oldu.

Adıyaman, Antalya, Bursa, Düzce, Gaziantep, İstanbul, Kastamonu, Kahramanmaraş, Malatya, Trabzon illerinin ev sahipliğinde ve genel merkez Yükseköğrenim Koordinatörlüğü’nün koordinasyonunda gerçekleştirilen kamplarda katılımcılar; Yolumuz-Halimiz-Hedefimiz, Hareketimizin Dünyaya Katkısı, Usul ve Esaslarımız, Teşkilat Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri, Ölçülerimiz Nelerdir, Kur’an Işığında Genç ve Namaz gibi pek çok konu hakkında seminerlere katıldı.

Alanında öne çıkmış pek çok akademisyen, gazeteci, İslam bilgileri alanında bilgi vermek üzere yetkin hocalarımız ve vakfımızın yönetim kurulu üyeleri katılımcılarla bir araya geldi.

Vakfımızın 76 ilinden gelen üyelerimiz ile eski ve yeni katılımcılar tecrübe paylaşımı yaptı. Gündüz seminer ve dersler akşam saatlerinde de kamp ateşi etrafında toplanan öğrenciler, burada muhabbet edip, hep birlikte marş ve ezgiler söyledi. Öğrencilerin vakfımıza dair yeni çalışmaları için motive oldukları her kampımızın sonunda katılımcılar Kuran-ı Kerim okuyup bir hatim indirerek kamplarımızı tamamladık.

Fikir Teatilerinin Yanında Geziler de Gerçekleştirildi

Kamp programlarımız çerçevesinde bulunulan ilin tarihi ve turistik yerlerini görme fırsatı yakalayan katılımcılar, memnun bir şekilde kamptan ayrıldı.