TÜGVA Üniversite Koordinatörlüğümüz tarafından organize edilen eğitim kampımız, ülkemizin farklı illerinden üniversite temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

2-3-4 Aralık 2016 tarihinde 30 ilimizde görevli 120 üniversite hanım koordinatörü ve üniversite temsilciliklerinin katılımıyla teşkilat içi eğitim kampımızı, İstanbul’da gerçekleştirdik.

Üniversite Hanım Koordinatörümüz Gülfidan Kıroğlu’nun üniversite teşkilatımızın hedeflerinden, bir araya gelme amaçlarımızdan bahsettiği açılış konuşması ve süreç konusunda bilgi vermesiyle başlayan eğitim kampımız, çeşitli illerden gelen üniversite teşkilatı ekiplerimizin birbirlerini tanıtmasıyla devam etti.

Bölge Sorumlularından Hilal Büyükgüçlü “Üniversite Teşkilatlanma”, Behiye Merve Kılıç “Üniversite Temsilciği” ve Ravza Kabaktepe “Yurt Teşkilatlanma” sunumlarını gerçekleştirdi.

Bölge Sorumlumuz Betül Uzun, “Teşkilat Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri” konulu sunumunda, kampımıza katılan teşkilat mensuplarının gözlemleri ve fikirlerini alma, sorunlara beraber tedavi yolları arama metodu ile teşkilat içinde oluşabilecek sorunları ve üstlerinden gelme yöntemlerini anlattı.

Vakfımızın Üniversite Koordinatörü Suat Kır, “TÜGVA ve Dinamizm” konulu semineriyle Türkiye’de ve dünyada mevcut gençlik algısı ve hedeflerimiz doğrultusunda ilkelerimizden bahsetti. Üniversite Bölge Sorumlumuz Gökhan Daştan, “Teşkilat Usul ve Esasları” sunumunu yaptı. Vakfımızın Mütevelli Heyeti Üyesi Osman Nuri Kabaktepe, “Varoluş Sebebimiz ve Davet” konu başlıklı konferansında tecrübeleriyle vakfımızın varoluş nedenlerinden ve insanlarla iletişim yöntemlerinden bahsetti. Vakfımızın Mütevelli Heyeti üyesi Salih Eğridere de “TÜGVA Bilinci” adlı konferansında insanları ne için çağırdığımıza, ölçülerimizin neler olduğuna ve proje insanı olmanın ayrıntılarına değindi.

İstanbul’da ağırlanan farklı illerimizden teşkilat mensuplarımızla akşamları birebir teşkilat, mevcut durum ve gelecek planları üzerine değerlendirmeler yaptık. Kampımızın son günü, Eyüp İlçemizde sabah namazı ve ikramlarla beraber kampımızı sona erdirdik.