Vakfımızın Trabzon İl Temsilciliği Üniversite Hanım Koordinatörlüğümüz (ÜK) tarafından organize edilen ve ilkini gerçekleştirdiğimiz bölge kampımız; Rize, Artvin, Erzincan, Iğdır bölgelerinde bulunan temsilciliklerimizin ÜK hanım ekipleriyle yoğun bir program eşliğinde gerçekleştirildi.

24-25-26 Şubat tarihinde Trabzon’un Akçaabat İlçesi Şehit Samet Uslu Kız İmamhatip Lisesi’nde 120 katılımcıyla gerçekleştirdiğimiz kampımıza gençlerimizin ilgisi yoğun oldu. Kamp programımız, proje sorumlumuz Yağmur Koparan’ın sunumlarıyla birlikte yurt sorumlumuz Ülkü Akdeniz’in Kur’an Tilaveti ardından İl Temsilcimiz Osman Ergün’ün açılış konuşmasını yapması ve kamp süreci konusunda bilgi vermesiyle başladı.

İlk olarak vakfımızın Üniversite Koordinatörü Suat Kır “Teşkilat Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri” konulu semineriyle teşkilat içinde oluşabilecek sorunları ve üstesinden gelme yöntemlerini anlattı. Sonrasında Genel Merkez Üniversite Hanım Koordinatörümüz Gülfidan Kıroğlu “Varoluş Sebebimiz” konu başlıklı konferansında vakfımızın varoluş nedenlerinden ve tecrübelerinden bahsederek, genç kardeşlerimize geleceğe yönelik atacakları adımlarda cesaretlendirdi.

Vakfımızın Üniversite Hanım Koordinatörü Canan Kanık’ın ÜK konulu sunumunun ardından Medya İletişim Sorumlusu Nur Sena Aykan “Türkiye’de Medyanın Önemi”, Yurt Sorumlusu Kübra Gençkurt “Kamp Usul ve Esasları” konulu sunumlarını gerçekleştirdi. Genel Merkez Hatibesi Süreyya TOKTEKİN etkili sunumuyla “Bir Teşkilatçının Sosyal Hayatı Nasıl Olmalıdır?” konulu konferansında tecrübelerinden ve gençler olarak görevlerimizden bahsetti. Trabzon Müftülük Vaizesi Emine İPEKDAL “Gençlik ve Dinamizm” konusunu anlattı. Genel Merkez Medya İletişim Koordinatörü Yunus Becit’in “Küresel Medya ve Algı” konulu sunumunu yapmasının ardından katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.

Trabzon KYK Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Trabzon İl Müdürü Adnan İpekdal “Geçmişten Günümüze Darbeler” konulu sunumuyla darbelerin bir yıkılış değil, inanan bir millet için yeniden diriliş olduğu konusunda gençleri aydınlattı. Genel Merkez Mütevelli Heyeti Üyesi Salih Eğridere “Tügva Bilinci” adlı konferansında insanları ne için bir araya geldiğimizi, neden birlik olmamız gerektiğini ve ölçülerimizin neler olduğunu anlattı.