Vakfımızın Denizli Üniversite Koordinatörlüğü (ÜK) tarafından organize edilen ve ilkini gerçekleştirdiğimiz bölge kampımız; Aydın, Muğla ve Manisa illerinden gelen ÜK ekiplerimizle gerçekleştirildi.

25-26 Şubat tarihinde Denizli’nin Çivril İlçesi Cihan Kamer Yurdu’nda 40 katılımcıyla gerçekleştirdiğimiz kampımıza, ÜK ekibimiz ve üyelerimiz katıldı. İlk olarak vakfımızın Genel Merkez Mütevelli Heyeti Üyesi Salih Eğridere “Tügva Bilinci” adlı konferansıyla sorumluluklarımızın ve ölçülerimizin neler olduğunu anlattı. Sonrasında Denizli’nin tanınmış hocalarından Hasan Dural, Müslümanların bir araya gelmesinin öneminden bahsederek, gençleri bilgilendirdi.

Kampın birinci günü öğle arasından sonra Salih Eğridere yeniden gençlerle bir araya gelerek, “Hasan El-Benna”nın yaşantısından ve Müslüman Kardeşleri kurarkenki mücadelesinden ve azminden bahsetti. Sonrasında Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın da yanında bulunmuş din adamı Muhammed Oğuzalp, geçmiş tecrübeleriyle gençleri aydınlattı. İlk günün akşamı marşların söylenmesiyle sona erdi.

İkinci günün ilk programında Üniversite Koordinatörümüz Suat Kır “Teşkilat Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri” konulu semineriyle teşkilat içinde oluşabilecek sorunları ve üstesinden gelme yöntemlerini anlattı. Ardından gerçekleşen derste de “Kudüs Davamız” konulu bir sunum yaparak, Kudüs’ün bizler için önemini ve kıymetini etraflıca anlattı. Sonrasında kürsüye gelen geçmişte teşkilatlanma noktasında çalışmalar yapan Hasan Sarı “Teşkilatlanma” sunumunu gerçekleştirerek, kampın son programını gerçekleştirdi. Veda fotoğraflarının ardından kamp tamamlandı.