TÜGVA Üniversite Koordinatörlüğümüz tarafından organize edilen, çeşitli illerde, il üniversite koordinatörlerimiz, üniversite, fakülte, bölüm ve sınıf temsilcilerimizin katımıyla gerçekleştirdiğimiz teşkilat içi eğitim kamplarımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

45 ilimizden 450 üniversite teşkilat mensubumuzun katılımıyla 14-16 Ekim 2016’da Malatya, 21-23 Ekim 2016’da Konya ve yine 21-23 Ekim 2016 tarihindeyse  İstanbul’da bölge kamplarını gerçekleştirdik.

Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır’ın açılış konuşmaları ile başlayan kamplarımız da TÜGVA Üniversite Koordinatörlüğü’nün hedefleri, misyonu ve vizyonunun yanı sıra 81 ilin tamamında açılması planlanan TÜGVA yurtlarından, İl Üniversite Koordinatörlüğü ve üniversite yapılanmalarının işleyişinden, eğitim ihtiyaçlarından, doğru medya kullanımı ve doğru iletişim kurma yöntemlerinden bahsedildi.

Üniversite Teşkilatlanma Sorumlumuz İbrahim Beşinci’nin “Üniversite Teşkilatlanma Sunumu”, Üniversite Bölge Sorumlusu Gökhan Daştan’ın “Teşkilat Usul ve Esasları”, Yurt Teşkilatlanma Sorumlumuz Emre Beşinci’nin “Yurt Teşkilatlanmaları” adlı sunumlarını gerçekleştirdi.

“Teşkilat Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri” adlı konferansıyla Suat Kır, teşkilat içinde dikkat edilmesi gereken hastalıklar ve tedavi yöntemlerinin altını çizerek, teşkilat yapısı, yapılarında samimiyet ve kardeşlik noktalarına vurgu yaptı. Vakfımızın mütevelli heyeti üyesi Salih Eğridere, “Hasan El Benna” ve “TÜGVA Bilinci” adlı konferanslarında kimliğimize, kuruluş gayemize ve hedeflerimize değindi. Vakfımızın mütevelli heyeti üyesi Osman Nuri Kabaktepe de “Varoluş Sebebimiz ve Davet” ile “İslami Hareketlerin Tarihi” konu başlıklı konferanslarında tecrübelerini aktarırken katılımcılara, varoluş sebebimizden ve insanlarla münasebet yöntemlerinden tarihi, sosyolojik ve felsefi referanslarla bahsetti.

İFAM Kurucusu Dr. İhsan Şenocak da katıldığı İstanbul bölge kampında, “Dava Şuuru ve Tebliğ” adlı sunumuyla katılımcılara hitap etti. 15 Temmuz ve içerisinden geçtiğimiz süreci tarihsel perspektifle etraflıca izah eden Şenocak, gençlerin üzerine düşen sorumlulukları hatırlattı.

Akşamları çeşitli ikramların olduğu kamp programlarında, birlikte söylenen marşlar ve ezgilerin yanı sıra şiir dinletisi ve sinevizyon gösterimi gibi etkinlikler yapıldı. Samimi bir kardeşlik ortamında, farklı illerden gelen gönüllülerimiz ve misafirlerimiz, birbirleriyle tanışma ve kaynaşma imkânı buldu.