‘Tüm dünya kör olsaydı’ Pınar Çatalkaya, amaçlarının görme engellilerin doğal ve fiziksel çevrede yaşadığı sıkıntıları anlatmak olduğunu söyledi.

Vakfımızın Kocaeli İl Temsilciliği ve Hürgör Görme Engelliler Spor Kulübü işbirliğiyle il müftülüğünde ,‘Tüm Dünya Kör Olsaydı’ adlı bir farkındalık etkinliği düzenlendi. Karanlık bir odaya kurulan parkurda vatandaşlar, görme engellilerin sıkıntılarını deneyimledi.

Görme engellilerin toplumsal ve sosyal yaşamda karşılaştıkları zorlukları deneyimlemeleri için karanlık bir odaya konulan vatandaşlar, burada kurulan parkurlarda yaklaşık 20 dakika boyunca görme engelli vatandaşların sıkıntılarını tecrübe etti. Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Pınar Çatalkaya bir hafta süren etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada,  amaçlarının kentte görme engellilerin doğal ve fiziksel çevrede yaşadığı sıkıntıları anlatmak olduğunu belirterek, “Sokaklara konmuş çöp kutuları, görme engellileri yönlendiren sarı çizgilerin olmaması birçok zorluğa sebep oluyor. Bizzat yaşayarak sorunları algılamak daha doğru olur diye düşündük. Tüm dünya kör olsaydı her şey körlere düzenlenecekti ve bu sıkıntılar yaşanmayacaktı” dedi.