TÜGVA Çiftlikköy İlçe Temsilciliğimizin, lise öğrencilerine yönelik düzenlemiş olduğu robot tasarımı ve inovasyon kursu eğitimlere başladı.

TÜGVA Çiftlikköy İlçe Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen robot tasarımı ve inovasyan kursu başladı. Gençler haftanın belirli günlerinde girişimcilik, inovasyon, sosyal medya, medya akademisi gibi konularda uygulamalı şekilde bilgi sahibi oluyorlar. Eğitimini tamamlayan öğrenciler için TÜBİTAK bilim fuarına gezi düzenlenecek. Gezinin ardından gençler, okullarda kendi ekiplerini kurarak, yaz boyunca robot tasarımı yapacaklar. Ayrıca öğrenciler geliştirdikleri projelerle TÜBİTAK yarışmalarına da katılabilecek.

Ortaokullu Öğrencilere Robot Yapmayı Öğretecekler

Çiftlikköy İlçe Temsilcimiz Bilal Naser, “TÜGVA Çiftlikköy olarak robot tasarımı ve inovasyon derslerimize başladık. 18 kişilik bir lise grubumuz, 2 aylık eğitimin sonunda TÜBİTAK robot bilim alanına geziye gidecekler. Okullar kapanmadan eğitimini tamamlamış olan her bir liseli kardeşimizi ortaokullara yönlendireceğiz. Orada ortaokullu öğrencilere robot tasarlamayı öğretecekler. Okullar açıldıktan sonrada TÜGVA Hekaton robot yarışları yapacağız. Öte yandan tasarlanan projeler ile öğrenciler TÜBİTAK proje yarışmalarına katılacaklar” dedi.