TÜGVA’DAN YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK KONFERANSI

Türkiye Gençlik Vakfı Çanakkale İl Temsilciliği öncülüğünde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Genç Liderler ve Ortak Akıl Topluluklarının da katkılarıyla Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonunda Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Daire Başkanı M.Mücahit Küçükyılmaz’ın katılımıyla ‘Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi” adlı konferans düzenlendi. Konferansa ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr.Yücel Acer , Öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

çanakkale 2

Konferansın Açılış Konuşmasını yapan TÜGVA Çanakkale İl Temsilcisi Av.Halil İbrahim Kahraman “Türkiye Gençlik Vakfı, icat çıkarmaktan çekinmeyen, meselelerin çözümünde sürekli eleştiriden ziyade diyalog ve istişare geleneğini özümsemiş gençlerden müteşekkil, yeni nesil gençlik vakfıdır. Toplumuzda sürekli irdelenen ve fakat aydınlatılamayan konularımızın başında gelen Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi konularını daha iyi idrak edebilmemiz için bu gün aramızda olan ve davetimize bizleri kırmayıp icabet eden konuğumuz, Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Sayın Mücahit KÜÇÜKYILMAZ’a huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyoruz. Şahsiyet sahibi, hür düşünceli, hoşgörülü, çağın ilimleriyle donanmış insanlardan mahrumiyetimiz, meselelerimizin esasını teşkil ediyor. Ona nasıl sahip olabileceğimizi bilirsek, meselelerimizi çözmeye başlarız. Bu gerçeği Muhammet İkbal sanatkar sezgisiyle şöyle ifade etmiştir. “Hayatın alevi başkalarından ödünç alınamaz. O, kendi ruhunun mabedinde yakılmalıdır. İşte bu sebepledir ki; Ülkemizin etrafına yakılan ateş çemberini kırmak için; ubudiyyetin ve refahın inşası için; mazlumların imdadına yetişebilmek, adaletin ve medeniyetin nizamının tesisinde Türkiye’ye özgü bir sistemin ve vesayetten kurtulmuş bir anayasanın ihtiyacı elzem bir zarurettir.” dedi.

Konferans Mücahit Küçükyılmaz’ın sunumu ile devam etti. Ardından soru cevap kısmı ve imza günü yapılarak program son buldu.