TÜVGA Balıkesir İl Temsilciliğimiz 18 Mart Çanakkale Zaferi anısına 150 genci “Milli Şuur Programı” kapsamında Çanakkale’ye götürdü.

TÜGVA Balıkesir İl Temsilciliğimiz tarafından gerçekleştirilen Çanakkale gezisine 150 gencimiz katılım sağladı. Çanakkale Savaşları’nın hatırlanması, yeni yetişen nesillere Çanakkale ruhunun aktarılması ve bu ruhun gelişmesine katkı sağlamak için anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi. Gezide Çanakkale savaşlarının geçtiği Kilitbayır, Seyit Onbaşı, 57. Alay, Conk Bayırı, Şahinbey şehitliği, Seddulbahir gibi mekanlar ziyaret edilerek tarihe adeta tanıklık edildi. Ayrıca gençler Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’nde 11 bölümden oluşan destansı 3 boyutlu filmleri izleme fırsatı yakaladı.

Çağın Gerekliliklerini İyi Okuyup Günümüzü İyi Değerlendireceğiz

Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu geziye katılım sağlayan TÜGVA Balıkesir İl Temsilcimiz Beşir Islak, “Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez. Onun için biz geçmişimizi, tarihimizi iyi bilme noktasına özellikle önem veriyoruz. Geçmişimizi elbette kitaplardan okuyacağız ama yetmez her fırsatta ecdadımızı, şehitlerimizi, tarihi mekanlarımızı yerinde ziyaret edip o atmosferi iliklerimize kadar hissedeceğiz. Bu vesileyle hafızamızı diri tutacak, geçmişten aldığımız güçle gelecek hedeflerimizi belirleyecek, bu sorumluluk bilinciyle de çağın gerekliliklerini iyi okuyup günümüzü iyi değerlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.