Vakfımızın İznik İlçe Temsilciliği, ‘Dünya Yaşlılar Günü’ dolayısıyla İznik’te yaşayan, 105 yaşındaki Hamit Biçer’i evinde ziyaret etti.

Temsilciliğimizin İznik Akademi projesi kapsamında “Çınarların Gölgesinde” isimli çalışmayla TÜGVA İznik İlçe Temsilcisi Engin Semerci, yönetim kurulu üyeleri Enes Çakar, Sümeyye Tosun ve Samet Şimşek, ilçenin en yaşlısı 105 yaşındaki Hamit Biçer’i evinde ziyaret ederek duasını aldı. Ziyarette Asırlık Hamit Dede hayatından kısa kesitlerle hayatını gençlerle paylaşırken; gençlere nasihatlerde bulundu.

Asırlık Çınar Hamit Biçer, “En büyük hayalim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek”

105 yaşındaki Hamit Biçer, gençlere nasihatlerde bulunurken, “Niyetiniz halis ise işiniz hayırlı olur. Bizim sağlığımız önemli değil önemli olan devletin bekası. Ben Demirel’in dönemini de yaşadım, Özal’ın dönemini de. Kaç kez darbe oldu bu ülkede. Ama bu sefer başkaydı. Biz de inandık bu Fetö denen adama ama adam değilmiş yahu. Müslüman adam beddua eder mi? Müslüman adam katliam yapar mı? Devletin başı o milletin imamıdır. İmam da Peygamber vekilidir.  Din adamı devletin aleyhinde işe kalkışır mı? Sayın Cumhurbaşkanımıza Allah uzun ömürler versin. Hep onun için dua ediyorum. Bizim artık vaktimiz geldi. Tek hayalim var Cumhurbaşkanımızı görmek. Bana gelmesi ayıp olur, koca devletin başı bize gelmez ama benim tek hayalim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek. Herşey iyi olacak. Allah Tayyip Erdoğan’a sağlık sıhhat versin. Sizden de isteğim devlete yardım edin” dedi.