TÜGVA Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurtları sadece konaklama değil; öğrencilerin sosyal, fiziksel ve kültürel gelişimlerinin de önemsendiği bir yerdir.

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla heyecanlı bekleyiş sona erdi. Binlerce öğrenci farklı bir şehirde öğrenim hayatına devam edecek. Bu da öğrencilerin nerede konaklayacağı sorusunu akıllara getiriyor. Tek başına aileden ayrı bir yaşam öğrencilerin pek çoğu için ilk deneyim. İşte gençler için en doğru adres TÜGVA Yurtları. Burs imkanları ve çeşitli aktivitelerle bu sene 39 ilde 55 yurtta öğrencilere hizmet verilecektir.

55 yurtta 7000 öğrenci kapasitesi ile Türkiye’nin dört bir yanında yer alan TÜGVA Yurtları üniversitelere yakın mesafede olup, öğrencilere ulaşım kolaylığı sunmaktadır.

TÜGVA Yurtları’na kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, www.tugva.org adresinden başvuru formunu doldurarak, ön kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir. Ön kayıt işlemi sonrası öğrenciler mülakat için çağrılacak, yapılacak olan mülakatların ardından kesin kayıtlar açıklanacaktır.