“Ne Güzeldir Ramazan” konseptiyle TÜGVA Yurtları öğrencileri arasında düzenlenen fotoğraf makinesi ödüllü yarışmada gençler ödüllerine kavuştu. TÜGVA Genel Merkezimizde düzenlenen ödül töreninde kazananlar, ödüllerini Başkanımız İsmail Emanet’in elinden aldı. Başkanımız İsmail Emanet, “Genç kardeşlerimi tebrik ediyorum. Yarışmayı gerçekleştirmekteki amacımız Ramazan’ın ruhunu yansıtmaktı. Fotoğrafları incelediğimizde bunu başardığımızı görüyorum” diyerek ödülleri takdim etti.

Amaç Sadece Ödül Değil Bir Mesaj Da Verebilmekti

Yarışmanın birincisi, Üsküdar Şems Yurdu’nda konaklayan Fatih Şahin oldu. Hukuk okuyan Şahin duygularını şu yönde ifade etti: “Yarışmaya katılmaktaki amacım sadece ödülü kazanmak değil, bir mesaj da verebilmekti. Çektiğim fotoğrafta eşimizin bize emanet olduğunu ve bu emanetimizle Allah yolunda ilerleyeceğimizin mesajını vermek istedim”

Bu Tarz Yarışmalar Motive Eder

Maslak Kimya-yı Saadet Yurdun’nda konaklayan ve Sinema TV okuyan Mehmet Öz ikinci oldu. Öz, “Bir sanatçı adayı olarak yurdumuzun böyle bir yarışmayı gerçekleştirmesi beni çok mutlu etti. Yarışmaya katılan güzel fotoğraflar oldu. Amatör ruhla profesyonelleri aratmayacak fotoğraf çekenler oldu. Bu tarz yarışmalar gençleri motive eder. İnşallah diğer sanat dallarında da bu tür yarışmalar devam eder” şeklinde konuştu.