TÜGVA Yurtlarında kalan öğrencilerimiz olarak Doğanın yeniden canlandığı İlkbahar’a Merhaba demek istiyoruz! Öğrencilerimizin gözünden ve kadrajından en güzel fotoğraflarla gelen İlkbahar’ın duygusunu, güzelliğini ve mutluluğunu ön plana çıkarmak istiyoruz.

 

Değerlendirilen fotoğraflar teknik yeterlilik, estetik yeterlilik, kompozisyon uyumu, içerik bütünlüğü, özgünlük ve çekim tekniği açılarından ele alınacaktır.

Fotoğraflarınızı bizlerle paylaşın ve ödüllü yarışmamıza katılın.

Yarışma yurtlarımızda konaklayan öğrencilerimize yöneliktir.
Her öğrenci yalnızca 1 fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

Fotoğrafların gönderileceği adres: fotografyarismasi@tugva.org

 

 • Yarışma Takvimi

  Başlama Tarihi: 05.04.2024
  Bitiş Tarihi: 30.05.2024
  Juri Değerlendirme: 01.05.2024
  Sonuçların Açıklanması: 03.05.2024

 • Yarışma Süreci

  Katılımcılar yarışmaya dahil edecekleri cep telefonu ile çekilen 1 adet fotoğrafı fotografyarismasi@tugva.org adresine son başvuru tarihi geçmeden göndermelidir. Yarışmacı fotoğrafı ilk versiyonu-yüksek çözünürlüklü versiyonu ile yurt ismi, isim-soyisim, TC kimlik numarası, cep telefonu markası ve telefon numarası ile göndermelidir. Belirtilen tarihte oylama sonuçları kazananlara bildirilecektir.

 • Katılım Koşulları

  Yarışma yurtlarımızda konaklayan öğrencilerimize yöneliktir.

  Her öğrenci yalnızca 1 fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

  Katılımcılar belirlenen tema ve amaç çerçevesi içerisinde kalmalıdır, anlatım biçiminde özgürdürler.

  Fotoğraflar cep telefonu ile çekilmelidir, profesyonel kamera ve fotoğraf makineleri kabul edilmeyecektir.

  Daha önce diğer ulusal yarışmalarda ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz; katılıp ödül almış olsalar dahi ödül geri alınır.

  Fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, fotoğrafın orjinalinde olmayan herhangi bir objenin eklendiği veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez; katılmışsa katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

  Kesme (yeniden çerçeveleme/crop’lama), renk, kontrast, ışık düzeltmeleri gibi basit müdahaleler abartılmamak koşuluyla yapılabilir. Jürinin takdiri esastır. Jüri ileri düzeyde müdahale olduğuna karar verirse, bu durum kural ihlali sayılır.

  Düzenleyici kurum fotoğrafın üzerinde düzenleme yapılmamış orijinal halini katılımcıdan isteyebilir.

  Yarışma kapsamında katılımcıların gönderdiği ve değerlendirilmeye alınan fotoğrafların telif hakkı TÜGVA’ya aittir.

 • Ödüller

  İlk 3’e Sürpriz Ödüller

 • Kazananlar

  Birinci: Mehmet Tevfik Yenigün – Şanlıurfa
  İkinci: Mohammad Olabı – Şanlıurfa
  Üçüncü: Batuhan Hüseyin Demirci – Antalya

Just as SpinAUD gives everyone a chance to win, we at TÜGVA are committed to providing educational and personal growth opportunities for young people. We believe that learning and skill development is the real-life spinning of the wheel of fortune that leads to great achievements.