Kocaeli İl Temsilciliğimiz tarafından 240 öğrenci ile başlatılan yaz okulu programı devam ediyor. 11 Temmuz tarihinde başlayan ve 12 Ağustos tarihinde sona erecek olan yaz okulunda temel dini eğitim konuları ile sosyal etkinlik programları gerçekleştiriliyor.

240 ÖĞRENCİ İLE BAŞLADI

10-15 yaş grubu 240 öğrenci ile başlatılan yaz okulunda Kuran-ı Kerim, Peygamberler tarihi, Ezber, Siyer-i Nebi, İlmihal ve Adabı Muaşeret gibi dini eğitim konuları yer alıyor. Yaz okulunda ayrıca Yüzme, Buz Pateni, Lazer Park, Kütüphane ziyaretleri, Spora özendirme etkinlikleri, Satranç, Ebru, Hat ve Piknik gibi sosyal etkinlikler ile de öğrenciler eğleniyor.

Eğitim ve eğlenceyi bir arada buluşturan Kocaeli İl Temsilciliğimiz, her sene çıtayı bir seviye daha yukarıya taşıdığı yeni bir yaz okulu dönemine daha merhaba dedi. Yaz okulunda, bir yandan karakter ve değerler eğitimini temel alan bir yaklaşımla öğrencilerin gönül dünyalarını zenginleştirerek manevi hazinelerine yatırım yaparken, bir yandan da sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetlerle gençleri hem dünyevi hem de uhrevi olarak geleceğe hazır hale getirmeyi hedefliyor.

TECRÜBELİ ÖĞRETMENLER, DOLU DOLU BİR PROGRAM

Özellikle öğretmenlerin seçiminde uzun bir mesai harcadıklarını dile getiren Kocaeli İl Temsilcimiz Yusuf Yazıcı, aynı zamanda öğrencilerin sıkılmayacağı, her gün yaz okuluna gelmesi için ilgisini çekeceği sosyal ve sanatsal faaliyetlerle dolu bir program hazırladıklarını söyledi.

BU YAZ OKULU’NDA SPOR’DAN SANAT’A, OYUN’DAN YARIŞMALARA YOK YOK…

Kocaeli İl Temsilciliğimiz öğrencilere, Turnuvalar, Yüzme, PC ve Konsol (Xbox one-Play Station 4)oyunları, masa tenisi, satranç, Seminerler, Geziler, Lazer Park, Buz Pateni, Ebru Sanatı, Elişi, piknik gibi daha birçok hizmeti ücretsiz sağlıyor. Öğrencilerin hiç bitmesini istemeyeceği Yaz Okulu, 12 Ağustos Cuma günü sona erecek.

YAZICI: “Milli ve manevi duygulara sahip bir gençliğin ihtiyacı bir kez daha görülmüştür” 

TÜGVA Yaz Okulu eğitim programı hakkında bilgi veren Kocaeli İl Temsilcimiz Yusuf Yazıcı, “Milletçe sıkıntılı dönemden geçtiğimiz bu süreçte milli ve manevi duygulara sahip bir gençliğin ihtiyacı bir kez daha görülmüştür. Vakıf olarak bize düşen görevler arasında da ülkesini seven, dindar bir nesil yetiştirmek vardır. Bu yaz okulu vesile ile ve gelecek dönemde projelendirilen kış okullarımız vesilesi ile ülkemizin geleceği olan genç kardeşlerimizin yetişmesine katkıda bulunmak için tüm gayretimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.