TÜGVA Yalova İl Temsilciliğimiz düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Binanın açılış kurdelesini Başkanımız Enes Eminoğlu ve Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan kesti.

TÜGVA Yalova İl Temsilciliğimizin açılışına Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, kurum müdürleri, STK Temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan TÜGVA Yalova Teşkilat Koordinatörümüz Halit Cem Teztürer şu ifadeleri kullandı:

“3 yılı aşkın bir zamanda tüm ilçelerimizi de içine katarak 60 ortaokulumuzda, 33 lisemizde, 9 fakültemizde, 110 kapasiteli yurdumuzla ve il temsilciliğimizle eğitimden kültüre, spordan maneviyata birçok alanda gerçekleştirdiğimiz 1492 faaliyetle 7968 üyemize hizmet ettik. İnşallah bugün itibariyle açılışını yapacağımız, il temsilciliğimiz gençlerimizi milli ve manevi değerlerimiz ışığında birçok faaliyetle buluşturmaya devam edecektir.”

İnsanların En Hayırlısı, İnsanlara Faydalı Olandır

 TÜGVA’nın çalışmalarının her gün hız kazandığını ifade eden Başkanımız Enes Eminoğlu, “Bugün 81 vilayette, 420 ilçede bu çalışmaları genç kardeşlerimiz canla, başla yerine getiriyor. Türkiye’de 60 yurdumuzda 7 bin 500 öğrenciyi konaklatarak, bu öğrencilerimizin maddi ve manevi gelişimlerine katkı sağlayacak şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yalova’da son 2 yıldan bu yana atanan ilçe temsilcilikleri ile birlikte ilimizde büyük bir ivme kazandık. Birkaç aydır Yalova ilk 5 ilimiz arasında yer aldı. Gençlerimize teşekkür ediyorum. ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ hadisi şerifini merkeze alarak, dokunduğumuz her gence; ilinin, ilçesinin ve ümmetinin kaderini değiştirecek bir genç olacağı şuuru ile yaklaşıyoruz. Yeni nesil gençlik vakfı anlayışıyla, gençlerin faaliyetler içerisinde birebir yer alıyor olmasını göstermiş olduk. 20 yıl öncesi Türkiye’sine baktığımızda, daha bir haftasını planlayamayacak Türkiye’den bugün elhamdülillah 2023’leri, 2053’leri, 2071’leri konuşur bir gençlik ortaya çıkmış oldu.” ifadelerini kullandı.