Türkiye’nin 81 ilinde ulaşılabilir olmayı hedefleyen TÜGVA’nın Şırnak Temsilciliği’nin açılışı yapıldı. Şırnak Temsilciliği’nin açılışını; TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti üyesi Bilal Erdoğan, Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Nuri Nas, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, TÜGVA Şırnak temsilcisi Cumali Tahir Arpas, Ak Parti Şırnak milletvekili adayı Aslan Tatar yaptı.

TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet Türkiye genelinde 43 şubeye ulaştıklarını belirtirken, “Şırnak temsilciliğini açarak, ülkemizde il il, mahalle mahalle, ilçe ilçe her yerde gençlerimizin gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz. İnşallah bu temsilciliğimiz Şırnak ve ülkemiz için hayırlara vesile olur” dedi.

Açılış töreninde yaptığı konuşmada Bilal Erdoğan, TÜGVA’nın, gençlerin manevi ve dini değerler ile kültürel geçmişle barışık, donanımlı bir şekilde gelişmesine, yetişmesine katkıda bulunmak için var olduğunu hatırlatırken şunları söyledi:

“Bu açıdan zaman ayırıp gençlerimizi yetiştirmeye gelen, onların sosyal sportif faaliyetlerle zaman geçirmesini teşvik edecek olan bütün gönüllü arkadaşlara şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Geçmişimizi bilmeden, kültür coğrafyamızı tarihi birikimimizi tanımadan, içselleştirmeden geleceğimizi sağlıklı ve doğru bir şekilde inşa etmemiz mümkün değil. Geçmişimizle barışık olacağız. Geçmişimizdeki dik duruş, istikamet ve birlik ruhunu yeniden yaşayacağız. Yeniden hayata geçireceğiz. Geleceğe inşallah böyle yürüyeceğiz. Böyle olduğu zaman inşallah 2023, 2053, 2071 Türkiyesi bir hayal olmayacak. Bu yetişen gençlerimizin elinde yükselecek ve gerçekleşecek.”

Gençlerin kendilerine ayırdıkları zaman dilimlerinde, onların sosyal hayatlarını zenginleştirmeyi ve gelişmelerine katkı sağlamayı gaye edinen TÜGVA, Şırnak’ta da gençlerin ilk tercih edeceği gençlik kuruluşu olmayı hedefliyor.