2019-2020 eğitim öğretim yılı ilk dönemi sona erip, öğrencilerin tatile girmesi ile tüm Türkiye’de karne ve tatil heyecanı yaşandı. Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı Enes Eminoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nurettin Aras ile Atışalanı Anadolu Lisesi öğrencilerine karne dağıttı.
TÜGVA’nın Faaliyetleri  ile Gençleri Hayata Hazırlıyoruz
Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, “15 Temmuz Millet Bahçesi’nin üst tarafında Bilim Merkezi açacağız. ‘IP Yazılım’ ve ‘Bilgisayar’ eğitimleri vereceğiz, burada eğitim alın. Sokaktaki, hiç okumamış ama ilgisi olan vatandaşlarımız da burada eğitim alacaklar. Gerek Esenler Belediyesi olarak biz Mihmandar projemizle ve gençlik, sanat merkezlerimizle, gerekse TÜGVA’nın kıymetli eğitimcileri verdikleri eğitimlerle ve sosyal faaliyetlerle sizi hayata hazırlıyoruz.’’ dedi.
İyi Bir Tatili Hakettiniz
Çocuklarla tek tek ilgilenip, onlarla sohbet ettikten sonra hediye kitap ve defter dağıtan  Başkan Enes Eminoğlu: ‘’ Çocuklar bir dönem boyunca ders çalışarak ter döktünüz  güzel bir tatili hakettiniz. Hepinize iyi tatiller diliyorum. Tatilde çok iyi dinlenin ama kitap okumayı da ihmal etmeyin.’’ diyerek çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.