Kocaeli İl Temsilciliğimiz faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi ve Kocaeli’de bir ilki gerçekleştirerek 8 ay sürecek “KIŞ OKULU” programını başlattı.

KIŞ OKULU 8 AY SÜRECEK

Kocaeli Temsilciliğimiz, 1 yıl kadar önce faaliyete başlamasına rağmen geçtiğimiz dönem sonu büyük bir işe imza atarak 200 öğrenciyle Yaz Okulu yapmıştı. Şimdi ise yine en az onun kadar önemli ve bir ilke imza atarak 8 ay sürecek hem bayanlar hem de erkekler için olan Kış Okulunu başlattığını açıkladı. Eğitim kalitesi ve binadaki sınıfların kapasitesi açısından öğrenci sayısını da 70 olarak sınırladı. Kış Okulunda Kur’an-ı Kerim, Karakter Eğitimi, Temel Matematik, İngilizce, Arapça ve Osmanlıca eğitimleriyle birlikte yine sosyal ve kültürel faaliyetler, geziler, oyunlar, eğlenceler ve sanatsal eğitimler de öğrencilerin hizmetine sunulacak.

EĞİTİMLE EĞLENCENİN BULUŞTUĞU YER

Temsilcilik binamızda gençlere sundukları; PC (Bilgisayar), Play station, Xbox, masa tenisi, tabu, satranç, kütüphane, etütler, kurslar, geziler, sohbetler, sanatsal ve kültürel faaliyetler ve mescid gibi imkanları gören öğrenciler; TÜGVA’da hem eğleniyor, hem de öğreniyor. Gerek bina içindeki imkanlar, gerekse eğitim faaliyetleri, hepsi geleceğin gençliğini yetiştirmek için özenle hazırlandı. Çocuğunun bu fırsatlardan yararlanmasını isteyen ailelerin yapması gereken tek şey çocuklarını vakfa kayıt ettirmek.