Kırşehir’de kitap kafe, çalışma salonu ve eğitim konferansları gibi imkânların sunulduğu temsilcilik binamız ile yurdumuzun açılışı yapıldı. Kentte gençler böylelikle vakfımızın birçok imkânından faydalanabilecek.

Kentteki üniversite öğrencilerinin barınma sorununu giderecek olan yurdumuz, 200 kişiliktir. Temsilcilik binamızda ise öğrenciler istediği gibi ders çalışabilecek, arkadaşlarıyla proje ödevlerini yapıp, eğitim ve spor gibi etkinliklere katılabilecek.

Gençler olarak üzerimize düşen sorumluluğu hissetmemiz gerektiğini ifade eden Vakıf Başkanımız İsmail Emanet, “Yaşamaktan öte yaşatmayı benimsemiş bir medeniyetin evlatları olarak, dünyaya insanlığın ne demek olduğunu öğreten bir medeniyetten geliyoruz. Öz güveni yüksek, milli manevi değerlere sahip, kendi alanında uzman gençler yetiştirmek zorundayız. Ülke olarak mazlum coğrafyaların da umudu olmuş durumdayız. Bu sebeple gençler olarak üzerimize düşen sorumluluğu hissetmeliyiz” diye konuştu.

Ahi Evran-ı Veli Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu ile temsilciliğimizin açılışı, Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve milletvekilleri Salih Çetinkaya ile Mikail Arslan’ın katılımıyla gerçekleşti.