Tarih, edebiyat, bilim, siyaset ve daha birçok konuda gençlerimizin kendilerini yetiştirebilmeleri için huzurlu bir ortam sunan TÜGVA Kıraathaneleri büyümeye devam ediyor.

Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren TÜGVA Kıraathanelerimizin bir yenisine Mersin TÜGVA Kıraathanesi de eklendi. Sosyal Destek Projesi (Sodes) kapsamında desteklenerek oluşturulan Kıraathanemizin açılışı, Mersin İl Müftümüz Şaban Kondi’nin Kuran-ı Kerim tilavetiyle ve dualarla gerçekleşti. Açılışa Mersin Valimiz Ali İhsan Su, TÜGVA Genel Başkan Yardımcımız ve Medya İletişim Koordinatörümüz Yunus Becit, TÜGVA Mersin İl Temsilcimiz Ufuk Kayma, STK temsilciler ve çok sayıda gencimiz katıldı.

Resmi açılışın ardından Genel Başkan Yardımcımız ve İl Temsilcimiz TÜGVA Mersin Kıraathanesi’ni valimize ve protokol üyelerine tanıttı. Kıraathanemizdeki ilk faaliyet ise TÜGVA Mersin Ortaokulu Yaz Kampı’nda yapılan sınavda dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etmek oldu.

TÜGVA Kıraathanesi’nde Verilen Hizmetler Nelerdir?

Rahat bir çalışma alanı sunan TÜGVA Kıraathaneleri, ücretsiz çay, kahve ve mevsimsel içecekleri bulabileceğiniz bir mekan. Kıraathanelerimiz, zaman zaman gerçekleştirdiği seminerler ve ağırladığı konuklarla gençlerin gelişimine katkıda bulunan zengin içerikli bir ortam da sunuyor.