Kayseri İl Temsilciliğimiz ‘Gelin kendimizi okuyalım, hayatınız yolunda gitmiyor mu? Gelin dertleşelim’ isimli programı düzenlendi.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Çay House’un sevilen isimlerinden Serkan Aktaş ve Ahmet Furkan Çakır gençlerle buluştu. Aktaş ve Çakır’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen programa Kayseri’nin gençleri yoğun ilgi gösterdi. Programda konuşan  Kayseri İl Temsilcimiz Ahmet Hidayet Kiraz, “Müslümanların dünyanın dört bir yanında eziyet gördüğü ve sıkıntı çektiği şu günlerde ülkemizde rahat bir vaziyette olduğumuz bu günlerimizi iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Konuşmasında ‘Onlarca yıldır milletimiz üzerinde yapılan ve hala devam eden manevi tahribat sonucunda milletimiz manevi değerlerinden uzaklaştırılarak adeta narkoz verilen bir hastaya dönmüştür’ diyen Kiraz, ”Nasıl ki narkozun etkisinin geçmesi belli bir süre alıyorsa milletimizin de tekrar aslına dönmesi zaman almaktadır. Bu sürenin en aza indirilmesi için bugün tüm Müslümanların üzerine önemli görevler düşmektedir. Bizler Türkiye Gençlik Vakfı olarak elimizden geldiğince bu sürenin kısaltılması, milletimizin maddi ve manevi hastalıklardan kurtulması için çaba sarf ediyoruz. Sizleri de bu diriliş mücadelemizin bir parçası olmaya davet ediyoruz. Kendimizden, ailemizden, arkadaşlarımızdan, çocuklarımızdan başlayarak, bizler bu manevi mücadelenin bir parçası olmalıyız. Olmadığımızda ise kardeşlerimizin kötü yollara sürüklendiğinin onlarca kez şahidi olmuşuzdur. Dindar bir nesil yetiştirmek için çaba sarf eden ‘Çay House’ ekibine ve gönüllülerine teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

IMG_3985