Karadeniz bölgesinde meydana gelen sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışıyoruz. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) olarak Kastamonu’nun selden en çok etkilenen ilçesi olan Bozkurt ve çevre ilçelerde yürütülen yardım çalışmalarına destek olmaya devam ediyoruz.
Ülkemizin Karadeniz bölgesinde meydana gelen sel felaketinin yaralarını sarılmaya çalışıyoruz. TÜGVA Kastamonu, il ve ilçelerdeki teşkilatlarımızla; selden en fazla etkilenen Bozkurt ilçesi başta olmak üzere İnebolu, Abana, Küre, Çatalzeytin ve Azdavay ilçelerinde yardım faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.
Kastamonu il merkezinde bulunan TÜGVA yurdumuzu, sel felaketi nedeniyle ilçedeki evlerine ulaşamayan 27 vatandaşın hizmetine sunduk.
TÜGVA Kastamonu teşkilatımızın mensupları; aynı zamanda afetzedelerin ekmek, su, hazır gıda ürünleri, bebek ve çocuk ihtiyaçlarına yönelik malzemelerin dağıtımında da yer alıyor.
Gün Birlik Günü
TÜGVA Kastamonu teşkilatımız bölgede bulunan yardım ekiplerinin çalışmalarına da destek oluyor. Bölgede çalışmalarına devam eden Kızılay, AFAD ve İnsan Yardım Vakfı (İHH)’nın sürdürdüğü çalışmalara da yardım ediyor. Vakıf üyelerimiz; belediye, jandarma ekipleri ve farklı illerden bölge halkına ve arama kurtarma ekiplerine desteğe gelen vatandaşların yemek ve su ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışıyor.