TÜGVA İzmit İlçe Temsilciliğimiz tarafından Milli Eğitim Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi paydaşlığında Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komşuoğlu Konferans Salonu’nda, Dr. Faruk Öndağ’ın sunumuyla “Sınav Stresi ve Motivasyon” konulu seminer düzenlendi.

Eğitimci-Yazar Dr. Faruk Öndağ’ın sunumuyla 2 farklı günde yapılan konferanslara toplam 20 farklı liseden 2400 öğrenci katıldı. Öndağ, gençlere sınav motivasyonu ile ilgili bilgiler verdi. Öğrenciler programdan çok memnun kalırken program sonunda bazı öğrencilere hediyeler verildi.

Faaliyet Alanlarımızı Aktif Kullanarak Gençlerimizin Hizmetine Sunuyoruz

TÜGVA İzmit İlçe Temsilcimiz Fatih Sultan Öztel açılış konuşmasında, “TÜGVA İzmit olarak temel gayemiz,  geleceğimizin teminatı gençlerimize her alanda destek olmaktır. Bu çerçevede ortaokuldan liseye tüm gençlerimize okulda aldıkları eğitimin yanında sosyal ve kültürel alanlarda pek çok faaliyet imkanı sunuyoruz. Vakıf binamız başta olmak üzere bütün faaliyet alanlarımızı aktif kullanarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz. Bugün ise 2 gün boyunca 20 liseden toplamda 2400 son sınıf öğrencimize yönelik Dr. Faruk Öndağ ile yapacağımız  “Sınav Stresi ve Motivasyon” başlıklı seminerimiz, okullarımıza sağladığımız desteğin yalnızca biri. Bizler TÜGVA olarak okullarımızın her daim yanında olacak, onların her türlü taleplerine çözüm üretmek için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.