TÜGVA İstanbul Yükseköğrenim Koordinatörlüğü’nün organize ettiği, üniversiteler açılış kampımızı 160 gönüllümüzün katılımıyla gerçekleştirdik.

22 Eylül Cuma günü İstanbul İl Temsilciliği’nden otobüslerle hareket eden TÜGVA gönülleri, hep birlikte Düzce’ye vardı. İstanbul’un farklı üniversitelerinden gelen katılımcılara çalışmalarımız ve hedeflerimiz hakkında kapsamlı bilgi verdik. Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul Yükseköğrenim Koordinatörü Mücahit Eryılmaz’ın TÜGVA Bilinci adlı sunumuyla gençlik vakfı olarak neyi amaçladığımız anlattık.

İstişare kampına başkanlık eden Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yükseköğrenim Koordinatörü Suat Kır yaptığı konuşmada, önde gelen şahsiyetlerin tarihte hiçbir zaman insanlar bilsin ve takdir edip, methetsinler diye çalışmadıklarını söyledi.

“Vakfımızı açık ve dürüst bir şekilde anlatmalıyız”

Gönüllülerimize, Vakfımızın Mütevelli Heyeti Üyesi Salih Eğridere tarihten örnekler vererek, Rıza Yorulmaz da Teşkilat Usul ve Esasları hakkında bir sunum yaptı. Daha sonra teşkilat şeması ve görev tanımları, toplantı usul ve esasları, teşkilat raporları, mali işler ve kaynak geliştirme, üniversitelerde gerçekleştirilmesi planlanan temel faaliyetler, kulüp çalışmaları, tanıtım-medya, üye ilişkileri sunumlarını kapsamlı bir şekilde yaptık.

Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul İl Başkanı Fatih Coşar yaptığı konuşmada hedeflerimiz hakkında konuşma yaptı. İnsanları vakfımıza davet ederken açık, dürüst ve temiz, her türlü kişisel çıkarları aşmış, her türlü maddi çıkardan uzak olunması gerektiğini ifade etti.

Programın son gününde ise, Düzce Akçakoca Merkez Camiisi’nde sabah namazı kılındı. Ardından, Tarihi mekânlar ve doğal güzellikleriyle bilinen yerler gezilerek şehir turu yapıldı. Şehir gezisinden sonra, akşam saatlerinde, TÜGVA gönüllüleri İstanbul’a dönmek üzere hareket etti.