Türkiye’nin Gençlik Vakfı olarak “Ortak Tarih, Ortak Kader” bilinciyle düzenlediğimiz Gaziantep Gençlik Buluşması; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve binlerce gencin katılımıyla heyecan dolu bir atmosfer içerisinde, Şahinbey Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.

Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi göstermek adına gençlerle bir araya geldiğimiz buluşma; Ömer Karaoğlu’nun yürekleri aynı duygu ve düşüncede birleştiren şiir ve ezgileriyle başladı. Vakfımızın kuruluşundan bu yana izlediği yolun, elde ettiği başarılarının ve vizyonumuzun yansıması olan tanıtım filmimizin gösteriminin ardından; Başkanımız İsmail Emanet gençlere hitaben konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında dünyayı daha adil bir düzene kavuşturmak için her daim canlanan heyecan duygusunun örneklerini sunan Emanet şunları söyledi:
“Yol ancak, yoldaş ile, kardeş ile, varlığını mazlumların ve mustazafların bu milletin ay gibi parlak alınlı gençlerinin varlığına armağan edenlerle yürünebilir. Ve Biz, Yeni Türkiye’nin Yeni Nesil Gençlik Hareketi olan Türkiye Gençlik Vakfı olarak bir yola çıktık. Bu öyle bir yol ki; Fen ile fıkhı, bilim ile siyer-i nebiyi, tarih ile hadisi, dil eğitimi ile kardeşlik dilini, dostluk dilini harman eden, ayrılmaz kardeşler kılan bir yoldur.”

Başkanımız İsmail Emanet’in konuşmalarının ardından; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin geleceği ve umudu olan gençlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek konuşmalarına başladı.

Tüm siyasi hayatı boyunca gençlerin coşkusuna eşlik edip heyecanlarına ortak olmanın kendisi için en büyük iftihar kaynağı olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, gençlere müreffeh, güçlü, huzur dolu, başı dik bir ülke bırakmak için gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını söyledi ve şöyle dedi: “Siz böyle dik durdukça, siz bizimle yürüdüğünüz müddetçe, evelallah, bizi kimse yolumuzdan çeviremeyecek. Hiç kimse bizi, gençlere hizmet etmekten, gençlerin hizmetkârı olmaktan, sizlere vatandaşı olmaktan iftihar edeceğiniz yeni ve büyük bir Türkiye bırakmaktan alıkoyamayacak.”

Marco Polo’nun anekdotunu paylaşarak millet olmanın önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanımız, “Rivayet edilir ki; ünlü seyyah Marko Polo, Kubilay Han’a, bir köprüyü taşları ile birlikte tarif edince. Kubilay Han, “Bu kadar taş arasında hangi taşın köprüyü ayakta tuttuğunu sorar. Polo, tek tek taşların değil, onların oluşturduğu dirliğin, bütünlüğün, yani kemerin köprüyü ayakta tuttuğunu söyleyince, “Ha niye sabahtan beri taşlardan bahsediyorsun. Önemli olan kemerse onu anlat” diye çıkışır. Marco Polo’nun cevabı ise çok ibret vericidir. Polo “Ama taşlar olmadan kemerde olmaz”. Evet, tıpkı bir köprüyü var eden onu ayakta tutan taşlar ve kemer gibi, bir milleti de ayakta tutan ortak değerler ve mefkürelerdir. Bu değerleri çekip aldığınızda ne millet kalır ne devlet kalır. Kalan sadece bir yığındır.” dedi. 78 milyon Türkiye’yi bir millet yapan, birbirine bağlayan harcın kardeşlik, inanç ve bin yıllık ortak tarihimiz olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, milletin bağımsızlığının bedelini, Gaziantep’te olduğu gibi, 14 yaşında şehadet şerbeti içen Şehitkâmillerin mübarek kanlarıyla ödediğini kaydetti.

TÜGVA ailesi olarak, kardeşlik ruhu ile hareket eden gençlerin Gençlik Buluşması programımızda bizlere yaşattığı heyecanla yolumuza hız kesmeden devam edeceğiz. Çünkü biz Türkiye’nin gençlerine güveniyoruz.