30 Temmuz – 16 Ağustos tarihleri arasında TÜGVA Spor Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Koordinatörlükler Arası Futsal Turnuvası, çekişmeli maçlara sahne oldu. TÜGVA Genel Merkez’de 11 takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvada grup maçları tamamlandı.

3 gruptan 8 takımın çıktığı turnuvanın namağlupleri FC İdari ile Samimi Yürekler olurken, gol krallığı tacını Gençlik Gücü takımı oyuncusu Yahya Yıldırım taşıyor.

Turnuva ile ilgili açıklama yapan TÜGVA Genel Başkan Yardımcımız ve Spor Koordinatörümüz Mehmet Emin Özkaya “Tüm Türkiye’de kısa sürede teşkilatlanmasını tamamlamış olan vakfımız, bu birlikteliğini teşkilat içerisinde yaptığı sosyal faaliyetlerle daha da pekiştirmektedir. Dün, aynı hedefe odaklanmış genç kardeşlerimizi bir araya getirdiğimiz gibi bugün de bu kardeşliği daha da güçlendirmek adına vakıf gönüllülerimizle ve teşkilat mensuplarımızla çeşitli spor müsabakaları tertip etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Bu Güzel Tabloyu Tüm Türkiye’de Yaşatmak İstiyoruz

Futsal Turnuvası’nda, bütün koordinatörlükler kıyasıya bir mücadeleyle şampiyon olmak için ter döktüklerini belirten Spor Koordinatörümüz Özkaya, “Her bir kardeşimiz, bu turnuvada rakip olmanın verdiği azim, ama aynı zamanda birlik olmanın verdiği şuurla TUGVA ismine yakışır bir performans sergiledi. Bu güzel tabloyu bugün Genel merkezimizde yaşattığımız gibi, dün bir araya getirdiğimiz bütün illerdeki vakıf gönüllülerimizle de yaşatma ve kalıcı kılma kararlılığındayız” diye konuştu.

Futsal Turnuvası’nda Çeyrek Finaller 13 Ağustos’ta TÜGVA Üniversite Spor ile Lise Gücü arasında oynanacak maç ile başlayacak. Yarı finallerin 15 Ağustos’ta sahne alacağı turnuva, 17 Ağustos’taki final maçı ile sona erecek.

Turnuva Gruplar Puan Durumu için tıklayın

Turnuva Maç Sonuçları için tıklayın

Turnuva Gol Krallığı için tıklayın