TÜGVA Kırıkkale İl Temsilciliğimiz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, görme engelliler için “Goalball” etkinliği gerçekleştirdi. Bedensel engelliler için de voleybol müsabakası düzenlendi.

TÜGVA Kırıkkale İl Temsilciliğimizin Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleştirmiş olduğu etkinlikte, görme engellilerle birlikte “Goalball”, bedensel engellilerle de voleybol müsabakası gerçekleştirdi. Birbirinden renkli görüntülerin ve heyecanlı karşılaşmaların sonucunda ise maç dostça bitti.

Onların Üzüntüleri Varsa Üzüleceğiz Sevinçlerini de Paylaşacağız

TÜGVA Kırıkkale İl Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu etkinlikte Kırıkkale İl Temsilcimiz Çağrı Parlak, “Gözlerle duymak, ellerle konuşmak, dokunarak anlamak… Bu hayatı birlikte paylaşmak için engel yok, sadece 3 Aralık’ta değil her anınızda sevgimizle yanınızdayız! Çünkü biz biliyoruz ki sevgi her şeye değer. 3 Aralık’ın anlamı, engelli kardeşlerimiz için farkındalık oluşturmak, mevcut sosyal hayatlarının daha da iyileştirilmesi noktasında bazı konuları hatırlatabilmektir. Önemli olan engelleri ortadan kaldırabilmektir. Engellilerimiz Allah’ın bize emanetidir. Yarın herkesin böyle bir pozisyona düşebileceğini unutmadan bu konuda daha hassas, daha dikkatli olmak lazım. Kardeşlerimizle ter dökeceğiz. Onların üzüntüleri varsa üzüleceğiz, sevinçlerini de paylaşacağız” dedi.

Kırıkkalemiz Tüm Kamu Kuruluşlarıyla Bir Engelli Dostu Şehridir

Engelliler Günü için düzenlenen etkinliğin ardından duygu ve düşüncelerini dile getiren Kırıkkale İl Temsilcimiz Çağrı Parlak, “Sosyal sorumluluk projesi anlamında engelli kardeşlerimizin sosyal hayatlarının iyileşmesi noktasında olağanüstü gelişmeler olduğu aşikardır. Bu konuya milyonlarca bütçe ayrılmıştır. Sosyal devletin özü budur. Kırıkkalemiz tüm kamu kuruluşlarıyla bir engelli dostu şehridir. Bu dostluğu da adım adım ilerleteceğiz” dedi.