Yeni nesil gençliğin sosyal yaşamları adına ilk tercih edecekleri gençlik kuruluşu olma yolunda ilerleyen TÜGVA’ın Elazığ Temsilciliği açıldı. TÜGVA Elazığ Temsilciliği’nin açılışına Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Serpil Bulut ile Metin Bulut, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan,  TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ve Genel Başkan Yardımcısı Rabiya Kazak katıldı.

TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet yaptığı konuşmasında Elazığ Temsilciliği’ni açmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederken, “Çıktığımız bu yolda gençlerimizin dertleriyle dertlenerek, onların her türlü maddi manevi gelişimine katkı sağlayarak, onları alanında uzman, donanımlı kendini geliştiren, kendi kültür ve medeniyetine sahip çıkan inançlı gençler olarak yetiştirmek en büyük arzumuzdur” dedi.

TÜGVA olarak Yeni Türkiye’nin oluşumunda yer alacak gençlerin gelişimine katkıda bulunacaklarını ifade eden Emanet, “Çıktığımız bu yolda gençlerimizin dertleriyle dertlenerek, onların her türlü maddi manevi gelişimine katkı sağlayarak, onları alanında uzman, donanımlı kendini geliştiren, kendi kültür ve medeniyetine sahip çıkan inançlı gençler olarak yetiştirmek en büyük arzumuzdur” dedi.

TÜGVA’nın önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini ifade eden Erdoğan, “Bu, ülkemizin bugünü için ama aslen geleceği için çok kıymetlidir. Bu kıymetin farkında olup, bu ve bu gibi kuruluşlara, vakıflara ve çalışmalara destek veren tüm kişi ve kurumlara buradan teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

TÜGVA gönüllülerine teşekkür eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Sizler, ‘Rahatım yerimde, keyfime bakayım’ demediniz veya ‘Kariyer, para, pul, bunlar çok önemli, bunlara vakit ayırayım’ demediniz. Sosyal hayattaki ihtiyaçlara kulak tıkamadınız. Sizler, bu ülkenin gençlerinin ihtiyaçlarıyla ilgilenmek için bu ülkenin gençlerinin niteliğini yükseltmek için bu eşsiz potansiyeli hayata geçirmek için harekete geçtiniz. Dünya sistemindeki çarpıklıkların görülmemesi, alternatif geliştirilmemesi için vaktimizi, aklımızı ve hatta bedenimizi sığ işlerle meşgul tutmaya çalışan bir düzene mahkûm olmadınız. ‘Dünya bunlardan ibaret değil’ dediniz.”

TÜGVA gençler için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor ve Türkiye’nin her köşesinde gençler için var olma yolunda ilerliyor.