Elazığ İl Temsilciliğimiz, tarafından organize edilen Tügva Elazığ Eğitim Akademisi Elazığ’ı, Türkiye’yi ve dünyayı daha yakından tanımalarına katkı sağlamayı hedefleyen Akademimiz mülakatlarla seçilen 60 öğrencimizle derslere başladı.

Açılış konuşmasını TÜGVA Elazığ İl Temsilcimiz Mustafa Şerifoğulları yaptı. Şerifoğulları: “15 hafta sürecek programımızda dini konular, güncel konular, sanatsal faaliyetler ve sinevizyon gösterileri olacaktır. 15 hafta sonra katılımcılara sertifikaları verilecektir. Akademimize Mustafa ARMAĞAN, Yusuf KAPLAN, Emrullah İŞLER gibi isimler gelecektir. “dedi.

Elazığ İl Temsilcili’ğimiz tarafından belirlenen Eğitim Akademisi programında ilk hafta: Kişisel Gelişim, Necip Fazıl Kısakürek özelinde İslam Medeniyetine Yön Veren Şahsiyetler, Ney Tarihi ve Neyzenlik konuları işlenerek ney dinletisi gerçekleştirildi.

Akademi-3

Kalan haftalarda gerçekleşecek eğitim başlıkları şöyledir.

2.Hafta’da Bir Sahabe Bir Hayat (Musab Bin Umeyr), Vücut Dili, Türkiye’nin Yakın Tarihi konuları işlenecek.

Tügva Elazığ Eğitim Akademisi’nin 3. ve 4. Haftalarında; İslam Medeniyetine Yön Veren Şahsiyetlerden Selahattin Eyyubi, Kişisel Gelişim, Mülteci Sorunu, Ebru Sanatı Tarihi,  İslam Medeniyetine Yön Veren Şahsiyetlerden Yavuz Sultan Selim Han, Harput Ermeni Tehciri, Türkiye’nin Yakın Tarihi, Kitap Tahlili olarakta Seyyid Kutup’un Yoldaki İşaretler konuları işlenecek.

Akademi-2

Akademinin son haftasında da Asım Bin Sabit’in hayatı Bir Sahabe Bir Hayat’ta işlenecek. İslam Mezhepleri’nden de Şafi ve Hanefi mezhepleri incelenecek. Son konu olarakta Türkiye’de Yerel Yönetim konusu işlenerek Tügva Elazığ Eğitim Akademisi sonlanacaktır.