Türkiye Gençlik Vakfı Çorum İl Temsilciliği Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından 5 hafta önce hayata geçirilen Genç Kaşiflerin Serüveni adlı proje kapsamında TÜGVA gönüllüsü ortaokul öğrencilerimiz, eğitmenlerinin gözetiminde her hafta düzenli olarak  Zoom üzerinden bir araya gelerek çeşitli bilimsel etkinlikler ve deneyler yaparak bu çalışmalarının sonucunda bir hakikati öğreniyorlar.

5 Hafta önce başlayan proje her hafta ortaokul öğrencilerimizin katılımıyla ile devam ediyor. Proje kapsamında Çorum TÜGVA teşkilatımızda görev alan öğretmenlerimiz ve eğitmenlerimiz, öğrencilerin bilimsel deneyler yaparken öğrenmelerini ve her deney sonrası akıl ve mantık ilişkisi kurarak İslam dinin öğrenmeye ve bilime verdiği önemi fark edip hayatlarında uygulamaları hedefleniyor.

50 öğrencinin eğitim aldığını projede dersler Cumartesi- Pazar iki gün şeklinde yapılıyor. Öğrenciler, proje eğitmenlerinin gözetiminde her ders öğrenerek eğleniyor ve kaliteli vakit geçiriyorlar. TÜGVA Çorum teşkilatımız geleceğin kaşiflerini, bilim insanları her daim destekleyerek, onların eğitim hayatlarına katkı sağlamayı hedefliyor.

Katılım İçin Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfDBsYioQ9Ho8cirqEIUMmSmsNBLeb-ZU3rdj_gmQupIRjRsw/viewform