Yaz aylarında da temsilciliklerimizde öğrencilere yönelik faaliyetlerimiz devam ediyor. Eskişehir İl Temsilciliğimizde açmış olduğumuz Tiyatro Mektebi’nde ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan 40 kişilik grup, tiyatro eğitimi alıyor.

Öğrencilerin talebi üzerine hafta sonlarında düzenlenen Tiyatro Mektebi’nde dersler, vakfımızın İstanbul Büyükçekmece Temsilciliğinde profesyonel tiyatro eğitimi almış ve bu alanda faaliyetlerini sürdüren gönüllü üyemiz Fetih Akkaya ve ekibi tarafından veriliyor.

Çocukların kişisel gelişimlerine katkısı bulunan tiyatro sanatıyla çocukları tanıştırarak, onların erken yaşta sahnede yer almaları, etkili sunum yapabilmeleri ve de ekip çalışması yapabilmeleri amaçlanıyor.

Tiyatro Mektebi öğrencilerinden Bengisu Çiftçi, burada çok mutlu olduğunu ifade ederek, oyun çalışmasıyla kendilerine güvenlerinin daha çok artacağını ifade etti. M. Emir Demircan ise, “Benim için tiyatro eğitimi heyecanımı daha kolay yenmek ve kendimi daha rahat ifade edebilmek demek oldu, şive yapmayı ve taklit yeteneğimi de geliştirdim” derken, Ahmet Eren de “Hocalarım sayesinde sevmediğim ne varsa sevmeyi öğrendim. Çok şükür tiyatro bana sadece sahneyi değil insana değer vermeyi de öğretti” şeklinde öğrenciler eğitimlerden bahsetti.