Sultanbeyli İlçe Temsilciliğimiz tarafından yürütülen Hezarfen Okulu ile Hayallerine Kanat Aç Projesi kapsamında gençlerimiz THY’yi ziyaret etti.

Havacılığa ilgi ve merak duyan lise öğrencilerini sektöre kazandırmak için eğitim veren TÜGVA İstanbul, teorik derslerinin yanında saha ziyaretleriyle eğitimlere devam ediyor.

Havacılık Müzesi, THY teknik gezisi, 3. Havalimanı gezisi, THY AERO Park gezisi, Rahmi Koç Havacılık Müzesi gezisi gibi gezileri de kapsayan projede, gençleri havacılığın her alanı ile tanıştırarak onlara bu alanda ön bilgiler verilmesi amaçlanıyor. Bu vesileyle Sultanbeyli İlçe Temsilciliğimiz tarafından gerçekleştirilen ziyaret Türk Hava Yolları Teknik Gezisi organizasyonu oldu.

Gençler gezide uçağın tüm parçalarının bakımlarının yapıldığı odaları eğitmen eşliğinde gezerek eşsiz bir deneyim yaşama imkanı buldular. Öğrenciler bizzat teknisyenlere meslekleriyle alakalı merak ettiklerini sorarak, işin mutfağından bilgi aldılar.

Her ay bir ilçe merkezinde düzenlenecek olan eğitimlerde, kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler, Çorlu’da yapılacak olan tanıtım uçuşlarına katılmaya hak kazanacaklar.