Türkiye’nin ilk ve tek ayakları yere basmayan festivali TEKNOFEST sona erdi. TÜGVA İcathane Standımızın yer aldığı festivalde dolu dolu altı gün yaşandı.

17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye’nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’i tamamladık. Sudoku, puzzle, labirent oyunları, sanal gerçeklik gözlüğü, drone, riptoloji ve sayısızca daha birçok eğlenceli oyunların yer aldığı TÜGVA İcathane Standı ziyaretçilerine dolu dolu altı gün yaşattı. Gençlerin el ve zihin becerilerini geliştirmeye yönelik faaliyetlerden robotik faaliyetlere kadar zengin içeriğe sahip olan TÜGVA İcathane Standı her yaştan ziyaretçiyi ağırladı.

TEKNOFEST’te Bu Seneki Coşku Muazzam

Ailesiyle birlikte TÜGVA İcathane Standımızı ziyaret eden Başkanımız Enes Eminoğlu, “ TEKNOFEST’te bu seneki çoşku muazzam. İlk defa sergilenen uçan araç Cezeri’den, insansız hava araçlarına kadar birçok eseri burada görmek mümkün. TÜGVA olarak yıl boyunca uygulamaya koyduğumuz İcathane projemizin TEKNOFEST’te standını kurduk. Gençler gelip burada drone uçuruyorlar, sanal gerçeklik gözlükleriyle farklı dünyalara yolculuğa çıkıyorlar, Da Vinci’nin, El Cezeri’nin geliştirdikleri oyunları oynama fırsatı yakalıyorlar. İcathanemizde Kodlama, Endüstriyel Tasarım gibi derslerde vermiştik, gençler burada bunları birebir uygulayabiliyorlar.“ dedi.